Hlavní navigace

Názor k článku Vydědil mrtvého syna, vnuk to zažaloval. Soud závěť nakonec uznal od BBB - Zdá se, že pán je znalec českého práva...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 3. 2018 9:24

  BBB (neregistrovaný) ---.pacnet.cz

  Zdá se, že pán je znalec českého práva :)
  Spíše bych řekl, že vnuk zemřelého byl stejný grázl jeko jeho otec, protože se o svého otce začal starat až když dědeček zemřel. Evidentně se nestaral ani o svého dědu a svojí babičku, šlo mu jen o dědictví. Je to vidět i z toho, že soud rozhodl o smrti jeho otce 14.12.2009, právní moci nabylo rozhodnutí až 10.2.2010 ale žaloba byla podána již 29.1.2010.
  Prohlášení někoho za mrtvého se děje zpětně k nějakému datu, tady bych řekl že to bylo stanoveno na 5 let od doby, kdy dal o sobě naposledy vědět.
  To že se díky takovémuto prohlášení žádné rozhodnutí zpětně nevrací je jen dobře, protože by v tom byl jen pořádný chaos. Představte si, že by někoho prohlásili za mrtvého zpětně třeba po 15 letech - to by se měly všechny rozhodnutí, rozsudky atd. znovu otevírat?
  Celý případ ale svědčí o nekompetentnosti českých soudů, protože místo správného výkladu práva (tady stačí použít selský rpzum) jak soud 1.stupně tak i odvolací soud rozhodly v rozpuru s českým právem.
  Jen doufám, že babička má jiné příbuzné, kterým může svůj majetek odkázat. Než to odkázat takovému povedenému vnukovi, tak bych raději majetek daroval někomu jinému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).