Hlavní navigace

Názor k článku Michal Čarný, Mastercard: Předplacené karty mají stále velký potenciál od * - No jo stravenky. Taky to už u nás...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 10. 2017 10:40

    * (neregistrovaný) 193.35.105.---

    No jo stravenky. Taky to už u nás nabízeli. Jenže proč? Pro ně je to jasné, stravenkářské firmy ušetří na tisku... kartáři si za to nechají zaplatit, takže stravenkářské firmy vlastně neušetří nic. Ale co uživatel a zaměstnavatel? Zaměstnavatel neušetří nic, dokonce je otázka, kdo zaplatí ty karty. Zaměstnanci s tím zaplatí jen tam, kde je terminál. A navíc, ten terminál by musela nosit servírka s sebou, jinak s tím bude běhat na bar a zdržovat sebe i zákazníka. Takže náhrada papíru kartami znamená zhoršení výběru hospod a pomalejší odbavení. Takže nebrat. Jediná výhoda je, že se s tím dá platit přesně, třeba 37 Kč, takže se to lépe utrácí při menších nákupech. Jenže stravenky se v rodině stejně utratí, když ne za obědy, tak za nákupy domů. Pokud chcete dát dýško, tak ke kartě tahat mince.

    Pokrok je fajn, pokud se skutečně jedná o pokrok, tedy o změnu k lepšímu nejlépe pro všechny, nebo alespoň pro většinu. Což není tento případ, tam je to k lepšímu jen pro stravenkáře, pro ostatní je to převážně neutrální, nebo záporné, v něčem málo zlepšení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).