Šetříme
s Měšcem

Spoření v květnu. Kam s penězi? Aktuální přehled

Změny v květnu jsou jen kosmetické. Komerční banka má nabídku spoření pro klienty, kteří přejdou do nového bankovnictví. UniCredit Bank naproti tomu začíná sazby snižovat.

Ceny pohonných hmot: Kolik ušetříte při tankování v zahraničí?

Vyplatí se tankovat za hranicemi? A co v levném Polsku? Zajeli jsme na zahraniční čerpací stanice a přepočítali ceny pohonných hmot na tamní výplaty.

Test: 6 zemí, plné koše a plné nádrže. Kolik ušetříte při nákupech v zahraničí?

Kde je pro občany Česka nejlevněji? Kde se vyplatí nakupovat a kde ušetříte při tankování? Během jediného dne jsme projeli 6 zemí a vyzkoušeli v praxi, jak se v nich budete cítit s českým příjmem.

Zaplaťte kartou a dostanete cashback. Jak fungují odměny v mobilních aplikacích bank?

Jak se z původně platebních karet začaly rodit karty takřka věrnostní, které vám zajišťují odměny za nákupy? Jak funguje propojení bank a obchodů, kde nakupujete? A kdo to platí?

Chcete ušetřit za brýle? Zkuste čínský AliExpress (příběh z praxe)

Optiky inzerují brýle „již od“ necelé tisícikoruny, ale já za poslední dioptrické brýle někdy před 8 lety dal přes 12 tisíc korun. Ano, chci „extra fíky“, ztenčené, antireflexní, fotosenzitivní. A to naskakují poplatky a příplatky velmi snadno.

Přehled: Investice v roce 2022 a co přinese rok 2023?

Kde bylo možné v uplynulém roce nejlépe vydělat a jaké investice nejvíce ztrácely? Co čekat v roce 2023 od nemovitostí, akcií, dluhopisů, zlata, kryptoměn a různých fondů?

Crypto.com ruší Netflix i Spotify zdarma. Našli jsme ale náhradu

Pokud patříte mezi finanční hračičky a hledáte různé fintechy a vychytávky, pak možná používáte i platební kartu od Crypto.com, která v minulosti přinášela hodně zajímavé bonusy v podobě atraktivního cashbacku a mohli jste s ní mít dokonce zdarma třeba Spotify nebo Netflix. Jenže s tím je konec.