Hlavní navigace

Znovu pozor na polský Vegas!

Polská firma Vegas je v České republice neslavně proslulá svými podvodnými aktivitami. Začala před lety nabídkou zájezdů do Paříže, pokračovala věštkyní Esmeraldou a nyní láká na výhru zájezdu do Itálie. I nyní mají spotřebitelé posílat peníze na varšavskou adresu.

Sdílet

Už před několika lety se spotřebitelé v České republice měli možnost seznámit s podvodnými praktikami polské firmy Vegas. Oznamovala lidem, že vyhráli zájezd do Paříže a k tomu, aby odjeli do města nad Seinou, stačilo poslat určitou sumu na varšavskou adresu a zatelefonovat na číslo s vysokou tarifikací. Nemálo lidí podvodníkům naletělo, ale krásy francouzské metropole jim zůstaly utajeny. Firma zmizela a na varšavské adrese se nikdo nezdržoval.

Po čase se místo výhry objevila věštkyně Esmeralda. Měla pro spotřebitele dvě zprávy – tou špatnou bylo, že na ně číhá veliké nebezpečí, tou dobrou, že právě ona je před ním ochrání. Jen pár set korun na udanou polskou adresu postačí a v životě čekají na odesilatele jen samé krásné zážitky.

Poslední větší akcí, kterou nyní opět firma Vegas míří na důvěřivé spotřebitele, je výhra pětidenního poznávacího zájezdu do Itálie pro dvě osoby. „Výhra“ působí věrohodněji, protože chybí garance ubytování v hotelu určité úrovně, dopravu si má také hradit každý sám, takže je jasné, že šťastný „výherce“ toho tolik nevyhrává. Ale když pošle 2950 Kč na varšavskou adresu na správní poplatky, může žít pár dní v naději, než pochopí, že se znovu setkal s nekalým podnikáním.

SOS varuje spotřebitele před podobnými praktikami podvodníků. Bohužel se ještě nepodařilo zasáhnout proti nim, takže by se spotřebitelé měli sami vždycky zamyslet, zda mohli vyhrát v soutěžích, jichž se nezúčastnili. A vždycky, než někomu na sebe poskytnout kontaktní údaje by měli pamatovat, zda nemohou být zneužity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).