Hlavní navigace

Změny ve vrcholovém vedení Sparkassen Versicherung AG, jedničky na rakouském trhu životního pojištění

Ve vrcholovém vedení minoritního akcionáře Pojišťovny České spořitelny, Sparkassen Versicherung AG, dojde počátkem července 2005 ke změnám. Dosavadní členové představenstva, generální ředitel Dr. Michael Harrer a zástupce generálního ředitele Dr. Goerg Wissgott, odcháhejí po 20 letech činnosti do důchodu. Jména obou nových členů představenstva zveřejnila 3. 5. 2005 na svém mimořádném zasedání dozorčí rada Sparkassen Versicherung AG.

Sdílet

Mag. Erwin Hammerbacher (47 let)
nový člen představenstva pro oblast prodeje

Vystudovaný právník nastoupil do s Versicherung AG v roce 1985. Do prosince roku 2000, kdy se stal ředitelem zodpovědným za oblast podnikového důchodového zabezpečení, se na několika úrovních věnoval pojištění osob a likvidaci. První zkušenosti s prací v představenstvu získal Mag. Hammerbacher půlročním působením v roce 2004 na Slovensku jako dočasný člen představenstva v Poisťovňe Slovenskej sporiteľne. V představenstvu s Versicherung AG bude odpovědný za oblast prodeje. Mag. Hammerbacher je ženatý a má dva syny.

Dipl. Ing. Manfred Rapf (44 let)
nový člen představenstva pro oblast pojistné techniky

Pojistný specialista Manfred Rapf je od roku 1997 pojistným matematikem a členem představenstva Allianz Penzijního fondu AG. Zároveň má na pozici prokuristy a vedoucího oddělení odpovědnost za techniku a vývoj v Allianz životní pojišťovně AG. V představenstvu s Versicherung AG bude odpovědný za oblast pojistné techniky. M.Rapf je ženatý a má jednu dceru.

Sparkassen Versicherung AG

Sparkassen Versicherung AG, jednička na rakouském trhu životního pojištění, zahájila svoji pojišťovací činnost v r. 1986. Již od svého vzniku se zaměřuje na prodej životního a úrazového pojištění. Charakteristickým znakem s Versicherung AG je exkluzivita prodeje produktů přes pobočky Erste Bank a sdružení rakouských spořitelen (Austrian Savings Bank).

V roce 2004 předepsala s Versicherung AG více jak 887,63 mil. Euro, což činí v meziročním srovnání 17% nárůst. Akcionáři společnosti jsou Erste Bank (56 %), sdružení rakouských spořitelen (34 %) a pojišťovací společnost Donau Versicherung (10 %). Své majetkové podíly má s Versicherung AG v České republice (44,8 % v PČS), Slovensku (33 % v Poisťovňe Slovenskej sporiteľne) a Maďarsku (100 % v Erste Biztosító). Sparkassen Versicherung AG je členem Rakouské asociace pojišťoven.

Martina Priegelhofová
Pojišťovna České spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).