Hlavní navigace

Změny v analytickém týmu ČS: hlavním ekonomem bude David Navrátil

Viktor Kotlán povede oblast Institucionální správy aktiv ČS.

Sdílet

Hlavním ekonomem České spořitelny bude od 1. března 2008 David Navrátil, zároveň se stane ředitelem odboru ekonomických a strategických analýz. Bude tak zodpovědný za řízení analytické práce v oblasti makroekonomiky, měnového kurzu, úrokových sazeb, akcií a bankovních analýz. Současný hlavní ekonom Viktor Kotlán nově povede odbor institucionální správy aktiv a strukturovaných produktů a zároveň bude plnit roli hlavního stratéga finančních trhů. Změna je reakcí na stále rostoucí poptávku klientů po daleko větší provázanosti obchodního rozhodování s kvalitním analytickým zázemím.

Viktor Kotlán (34) bude v nové pozici zodpovídat za prodej služeb správy aktiv klientům z řad finančních institucí, veřejného sektoru, nadací a firemních zákazníků. V roli hlavního stratéga finančních trhů bude komunikovat s celou škálou klientů finančních trhů České spořitelny. Viktor Kotlán přišel do České spořitelny na pozici hlavního ekonoma v roce 2004. Před tím vedl odbor měnové politiky a strategie v ČNB. Ekonomii studoval na Masarykově universitě v Brně, doktorský titul získal na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Ve volném čase se věnuje rodině a sportu.

David Navrátil (29) nastoupil do České spořitelny v roce 2004. V analytickém odboru České spořitelny nyní vede tým, který pravidelně připravoval makroekonomické a bankovního analýzy a prognózy. Dříve pracoval v České národní bance jako expert analytik ekonomiky. Studium ekonomie absolvoval na VŠB-TU v Ostravě. Ve volném čase se věnuje turistice a fotografování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).