Hlavní navigace

Zlínské firmy na penzijním připojištění nejvíce šetří, zaměstnavatelé z Prahy jsou nejštědřejší

[Tisková zpráva] Firmy z Prahy a Libereckého kraje přispívají svým zaměstnancům nejvyšší měsíční částky na důchod.

Sdílet

Nejméně přispívají podniky ve Zlínském a Moravskoslezském regionu. Vyplývá to z analýzy klientského kmene jedničky na trhu, Penzijního fondu České pojišťovny. Ten si se svými 51,5 miliardami aktiv a 1,16 miliony klientů drží vedoucí pozici mezi českými penzijními fondy.

Pražští zaměstnavatelé věnují svým zaměstnancům na penzijním připojištění 778 Kč měsíčně. Těsně v závěsu se drží firmy z Liberecka, které na důchody svého personálu zaplatí 693 korun za měsíc. Na opačné straně žebříčku se nacházejí kraje Zlínský a Moravskoslezský, kde se výše zaměstnavatelského příspěvku rovná 480 Kč.

„Podrobnější analýza Moravskoslezského kraje ukázala specifický přístup firem k zaměstnaneckým výhodám. Tento region je na druhém místě v počtu pracovníků, na jejichž důchody firmy přispívají, ale ve výši průměrného příspěvku obsadil místo předposlední,“ řekl Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing Penzijního fondu České pojišťovny. „Nejvíce zaměstnanců, které firmy motivují pomocí příspěvků na penzi, naleznete ve Středočeském kraji. Je jich o necelých dvacet tisíc více než v Praze,“ doplnil Libor Pergl.

Výsledky analýzy odpovídají trendům v regionální zaměstnanosti a tempu oživování ekonomiky po hospodářské recesi. V Praze se soustředí více firem, které se již začínají zotavovat z ekonomického poklesu a navyšují svým zaměstnancům měsíční úložky. V ostatních regionech se tento trend v dohledné době také projeví.

Penzijní fond České pojišťovny ve svém kmeni čítajícím 1 164 878 klientů eviduje 261 987 klientů s příspěvkem zaměstnavatele a nadále zůstává jedničkou na českém trhu.

Krátce:

•    Nejvíce firem motivuje své zaměstnance penzijním připojištěním ve Středočeském kraji (1 657)

•    Nejméně podniků přispívajících na penzijní připojištění se nachází v Karlovarském kraji (369)

•    Nejméně do svých zaměstnanců z pohledu penzijního připojištění investují firmy ve Zlínském kraji (průměrný měsíční příspěvek: 476 Kč)

•    Průměrný měsíční příspěvek zaměstnavatele v Praze činí 778 Kč, což je nejvíce z celé ČR.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).