Hlavní navigace

ZFP akademie oslavila 15 let na trhu

[Tisková zpráva] Zprostředkovatelská společnost ZFP akademie,a. s. oslavila na Brněnském výstavišti 15 let úspěšné existence na českém trhu finančního poradenství. Slavnostního galavečera se zúčastnilo na 1.800 pozvaných hostů z řad společnosti ZFP akademie, ale také zástupci významných partnerských společností.

Sdílet

Filozofie ZFP akademie

ZFP akademii založili před 15 lety manželé Poliakovi. Postupně se jim povedlo uvést do praxe zcela odlišný způsob finančního poradenství, než byl do té doby na našem trhu běžný. Jejich hlavní filozofii vystihuje poměrně jednoduchá věta: „Pojď a nauč se s námi rozumět svým financím!“.

ZFP akademie vzdělává jednotlivce ve finanční gramotnosti na tzv. Základních seminářích, kde tyto účastníky učí zacházet se svými penězi. Absolventi seminářů si pak mohou uzavřít své první obchodní smlouvy sami se sebou a stát se tzv. samospotřebiteli. Díky této promyšlené strategii pak maximálně těží ze všech bonusů a odměn, jež tento systém nabízí.

Během uplynulých 15 let prošlo základními semináři mnoho desítek tisíc lidí, kteří touto cestou získali cenné informace týkající se rodinných financí. Řada z nich posléze pokračovala v dalším vzdělávání a budovala kariéru finančního specialisty v rámci sítě ZFP akademie.

ZFP akademie a její hospodářské výsledky

Za patnáct let své existence uzavřeli zprostředkovatelé ZFP akademie více než 2,5 milionu spořících a pojistných smluv a v současnosti firma dosahuje ročního obratu ve výši více než 1,2 miliardy korun /pozn. dosud nauditovaná data za rok 2009/. V uplynulém roce navíc prošlo základním seminářem společnosti na 16.000 lidí, kteří se naučili rozumět svým financím a dostali tak možnost stát se finančním zprostředkovatelem případně tzv. samospotřebitelem.

Pro své školící účely ZFP zakoupila a zrekonstruovala několik seminárních hotelů po celé České republice a právě zde se týden co týden konají školení s finanční tématikou na různých úrovních.

ZFP akademie a charita

V roce 2005 se společnost rozhodla pravidelně podporovat charitativní neziskovou sféru, vybrané prostředky putují ohroženým, hendikepovaným nebo opuštěným dětem nebo do zdravotnictví. V uplynulých pěti letech bylo díky ZFP akademii vybráno a rozděleno na 3,3 milionu korun, které putovaly na pomoc těm nejpotřebnějším. Také během slavnostního večera bylo předáno třem vybraným onkologickým pracovištím dalších 300.000 Kč, které by měly napomoci v boji s touto zákeřnou nemocí.

Vize do budoucna

„Představujeme si, že za dalších patnáct let bude FZP akademie významná společnost evropského formátu s ročním obratem přes jednu miliardu eur. Věříme, že položené základy jsou dostatečně pevné a pomohou při dalším rozvoji společnosti. Vše bude ovšem záležet hlavně na nastupující generaci v naší firmě. Nechme se tedy překvapit.“ Říkají manželé Poliakovi o svých plánech do budoucna. První krok tímto směrem již podnikli – a sice před deseti lety, když založili svoji první zahraniční pobočku na Slovensku.

V rámci své neziskové činnosti chtějí i nadále pokračovat v podpoře sociálních a charitativních programů. Svoje úsilí a pomoc hodlají směřovat i k péči o seniory. Jejich cílem je vystavět tzv. seniorské vesničky, ve kterých by starým lidem nabídli důstojné podmínky k životu spolu s pečovatelskou službou a dalšími výhodami.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).