Hlavní navigace

Družstevní záložny nabízejí výhodné zhodnocení financí

Vkladové produkty družstevních záložen představují v současné době bezpečné a nejvýhodnější zhodnocení volných peněžních prostředků a to jak v krátkodobém tak i dlouhodobém horizontu. Na termínovaných vkladech těchto institucí je nabízen úrokový výnos až 5,95 %.

Sdílet

Pro krátkodobé zhodnocení např. částky 500.000 Kč si lze po 6 ti měsících připsat výnos až 20.250Kč, což je téměř o 5.500Kč více než nabízí v současné době nejvýhodnější bankovní konkurence. Pro střednědobé až dlouhodobé zhodnocení je pak výnosový rozdíl družstevních záložen a bank ještě vyšší. Po dvou letech připisují záložny k částce 500.000 Kč. 27.000Kč, po 5 letech necelých 28.500 Kč., zatímco nejvýhodnější zúročení u bank se pohybuje v rozmezí 16–19.000 Kč. Důvodem tohoto výrazného rozdílu je fakt, že družstevní záložny jsou na rozdíl od bank vázány pouze na tzv. primární financování, tedy především vklady domácností.

I přesto, že nejistota veřejnosti v tento sektor finančních institucí po událostech z konce 90. let ještě plně neodezněla, je možné v posledních letech sledovat nárůst zájmu o depozitní produkty záložen a to průřezově celým socio-demografickým portfoliem. Důvodem je nejen velmi výhodné zhodnocení prostředků, ale i zvyšující se důvěra v tento sektor zejména po té, co vstoupila v platnost zákonná povinnost stoprocentního pojištění vkladů u záložen a to do výše 50.000 Eur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).