Hlavní navigace

Zájemci o hypotéku mohou dostat v ČSOB výpis z katastru nemovitostí zdarma

Zájemcům o ČSOB Hypotéku se od 1. srpna zrychlilo, zjednodušilo a zlevnilo vyřízení půjčky na bydlení díky další novince, kterou banka představila. Prostřednictvím dálkového přístupu do katastru nemovitostí získají žadatelé o ČSOB Hypotéku potřebné dokumenty v elektronické podobě bezplatně přímo na pobočce. Tuto službu v ČR již před časem zavedla i Hypoteční banka z finanční skupiny ČSOB.

Sdílet

Doposud bylo nutné pro vyřízení hypotéky a jejího čerpání doložit výpis z katastru nemovitostí a snímek z katastrální mapy, o které klient musel žádat na příslušném katastrálním úřadě, poště či obecním úřadě. To vše ale prodlužovalo vyřízení hypotéky o několik týdnů. Dálkový přístup do katastru nemovitostí, který od 1. srpna zavedla ČSOB, však významně celý proces zjednoduší a zlevní. ČSOB získá potřebný výpis z listu vlastnictví a snímek katastrální mapy pro svého klienta v elektronické podobě na jakékoliv pobočce ČSOB zdarma. Celý proces sjednání hypotéky to ve finále zkrátí pouze na několik dnů.

Elektronický výpis z katastru nemovitostí je již sedmou novinkou, kterou ČSOB u své hypotéky letos zavádí. V současné době ČSOB již běžně poskytuje pojištění úvěru v případě pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání klienta, umožňuje splácet hypotéku až do 70 let věku zákazníka, garantuje výši splátek na libovolný počet let a nabízí zdarma odhad ceny nemovitosti přímo na pobočce. „Díky našim novinkám a snaze o soustředění veškerých úkonů na jedno místo, naši klienti šetří nejen svůj čas ale především peníze, např. náklady za výpis z katastru nemovitostí nebo odhad ceny nemovitosti“ dodává Jan Klouček, který je v ČSOB zodpovědný za úvěry na bydlení.

ČSOB Hypotéka se objevila v nabídce již před čtyřmi lety a postupně zvyšuje svůj podíl na trhu hypoték. Zavádění efektivních novinek významně zvýšilo zájem o ČSOB Hypotéku. „Za prvních 6 měsíců tohoto roku jsme zaznamenali obrovský nárůst žádostí o ČSOB Hypotéku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jsme dosáhli nárůst poskytnutých hypoték o téměř 120 %, což pokládáme za obrovský úspěch,“ doplnil Jan Klouček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).