Hlavní navigace

Youth Business Conference 2010 - Šance pro podnikavé mladé lidi

[Tisková zpráva] V letošním roce se uskuteční první ročník projektu pod názvem Youth Business Conference pro aktivní mladé lidi do 18 let.

Sdílet

Cílem projektu je informovat a vzdělávat aktivní mladé lidi v oblasti podnikání a zvyšovat tak jejich zájem o podnikatelskou činnost, což přispěje k jejich celkové konkurenceschop­nosti nejen v rámci ČR ale i celé Evropy. Připomeňme, že rozvíjení kreativity a podnikání je jedním ze základních pilířů nové strategie mládeže Evropské Unie.

Projekt mladým lidem umožní rozvíjet jejich talent a schopnosti a zprostředkuje cenný kontakt s odbornou sférou.

Vyhlášení soutěží

V rámci projektu jsou vyhlášeny soutěže, do kterých se mohou od této chvíle přihlašovat mladí lidé s podnikatelským duchem a chutí aktivně se zapojit do projektu. Soutěže budou sestávat z:

  • Youth Business Project – Úkolem bude vypracovat (zjednodušený) podnikatelský plán nebo záměr, na jehož realizaci se předpokládá finanční obnos a je možno jej aplikovat v praxi (ukázková forma podnikatelského plánu, včetně návodu a tipů pro sestavování bude uveřejněna na stránkách projektu).  
  • Youth Business Idea – Úkolem bude napsat esej nebo text na předem stanovené téma související s podnikáním. Hodnocena bude slohová obratnost i myšlenkový obsah.
  • Youth Business Knowledge – Vědomostní soutěž s otázkami z oboru podnikání, ekonomie, finančnictví a investování. Soutěžící budou mít za úkol správně zodpovědět zadané otázky, uveřejněné na webových stránkách projektu.

Zadání soutěžní a informace o tom, jak se registrovat jsou k dispozici na www.ybc.cz/souteze.aspx. Uzávěrka soutěží je 30. dubna 2010.

Konference v Praze

Všichni účastníci soutěží budou pozvání na celonárodní konferenci, která proběhne v květnu 2010 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Na konferenci budou vyhlášeny výsledky podnikatelských soutěží a vítězové dostanou možnost představit svůj projekt před publikem. Připraven bude program plný přednášek, diskuzí a prezentací. Na konferenci bude spousta příležitostí pro navazování nových kontaktů, získávání nových informací a inspirace k dalším podnikatelským aktivitám.

Generálními partnery projektu jsou British Council, Česká rada dětí a mládeže, nakladatelství Management press a Deloitte. Hlavní mediální partner je internetový server Podnikatel.cz. Mediálními partnery jsou server Měšec.cz a Internetová agentura Netvisio. Organizátorem projektu je občanské sdružení Youth Business Network.

Kompletní informace o projektu a jeho aktivitách naleznete na www.ybc.cz.

Hlavním mediálním partnerem je server Podnikatel.cz, mediálním partnerem server Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).