Hlavní navigace

Chcete si zřídit datovou schránku a nevíte, jak funguje? Vyzkoušejte nové testovací prostředí

[Tisková zpráva] Informační systém datových schránek byl v uplynulém víkendu doplněn o nové testovací prostředí pro veřejnost a upravené testovací prostředí pro dodavatele aplikací pro přístup do datové schránky.

Sdílet

Testovací prostředí pro veřejnost

Jednou z výhod Informačního systému datových schránek je testovací prostředí. V případě, že si chcete založit datovou schránku, můžete se přehlednou formou předem seznámit s jejími výhodami. Pomocí interaktivního výukového programu si vyzkouší hlavní kroky při vytváření, odesílání a zpracování datových zpráv i optimální nastavení své datové schránky. Doporučené postupy si uživatelé mohou následně vyzkoušet samostatně, v případě potřeby i s použitím názorné nápovědy. Interaktivní testovací prostředí bude pro všechny zájemce volně k dispozici od 6. února na internetové adrese www.isdstest.cz/in­dex

Testovací prostředí pro spisové služby

Také od 6. února bude k dispozici nové testovací prostředí pro dodavatele aplikací pro vstup do datových schránek, tedy především pro výrobce spisových služeb. Hlavním účelem tohoto prostředí je testování konfigurace vyvíjené aplikace a její napojení k informačnímu systému datových schránek. Zájemci mohou o zřízení zkušební datové schránky v novém testovacím prostředí požádat pomocí formuláře umístěného na stránkách www.datoveschran­ky.info.

Provozovatel (Česká pošta, s.p.) i správce systému datových schránek (Ministerstvo vnitra ČR) při přípravě nových testovacích prostředí čerpali ze zkušeností z více než ročního intenzivního provozu ISDS a z námětů jeho uživatelů. Lze proto předpokládat, že připravené řešení splní očekávání všech zájemců o testování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).