Hlavní navigace

Visa podporuje globální zásah proti nezákonným internetovým prodejcům léků

[Tisková zpráva] Asociace Visa Europe podpořila vyšetřování INTERPOLu a snahu ukončit činnost ilegálních prodejců léků.

Sdílet

Visa Inc. (NYSE: V) a Visa Europe informují o podpoře akci „Pangea III“. Tato operace je pod koordinací INTERPOLu globálním zásahem orgánů činných v trestním řízení, který se zaměřuje na boj proti internetovému prodeji padělaných a nelegálních léků. Operace proběhla ve dnech 5. – 12. října 2010 ve více než 40 zemích světa a jde o největší akci uskutečněnou v rámci iniciativy IMPACT (International Medical Products Anti-Counterfeiting Taskforce). Během akce došlo k zatýkání po celém světě a byly zabaveny tisíce kusů potenciálně nebezpečných léků. Společnosti Visa Inc. a Visa Europe spojily síly s celními úřady, regulátory a poskytovateli internetových služeb po celém světě a orgánům činným v trestním řízení poskytly podporu při vyšetřování i informace potřebné k podání žalob na nelegální prodejce léků.

„Toto je zcela jasné sdělení nelegálním internetovým prodejcům léků po celém světě,” říká Michael E. Smith, manažer pro globální rizika společnosti Visa Inc.. A pokračuje: „Naprostá většina internetových prodejců provozuje své podnikání legálně, bohužel se však vyskytuje několik internetových prodejců léků, kteří prodávají nelegální a padělané produkty. Ti ohrožují zdraví veřejnosti a svým podvodným jednáním též podrývají důvěru zákazníků v platební systém. Spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení, jako je například INTERPOL, a podporujeme jejich vyšetřování, abychom zabránili tomu, že tato nelegální činnost bude ohrožovat integritu platebního systému Visa a ohrozí držitele našich karet.”

Visa má rámec, který po institucích spolupracujících s internetovými prodejci požaduje zajištění legálnosti transakcí,” říká Stanley Skoglund, senior viceprezident pro rizika platebních systémů asociace Visa Europe. A dodává: „Nicméně akce orgánů činných v trestním řízení, jako je například operace Pangea III, mají nejvýznamnější dopad na činnost ilegálních internetových lékáren, která by eventuálně mohla způsobit zákazníkům zdravotní problémy. Jsme rádi, že můžeme podpořit INTERPOL a orgány činné v trestním řízení po celém světě v boji proti nelegálnímu prodeji farmaceutik.”

Visa Inc. a Visa Europe v návaznosti na operaci Pangea III připomněly finančním institucím pravidla Visa, která po nich vyžadují přezkoumávat praxi jejich klientů a zabraňovat tak ilegálním transakcím. Visa nijak neomezuje typ zboží a služeb, které je možné kartami Visa platit, nicméně všechny transakce musejí být v souladu s legislativou platnou v zemi kupujícího i prodávajícího.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).