Hlavní navigace

VISA A DATACARD PŘEDSTAVUJÍ SYSTÉMY PRO PERSONALIZACI ČIPOVÝCH KARET

Sdílet

Nová řešení jsou určena členským bankám, které chtějí proces personalizace čipových karet realizovat individuálně.

Praha, 26. května 2003 – Asociace Visa International ve spolupráci s Datacard Group nabízí svým členským bankám individuální řešení pro personalizaci čipových karet, která přispějí k dalšímu rozvoji tohoto typu platebních karet a urychlí přechod na čipovou technologii.

Nová řešení jsou určena členským bankám, které chtějí proces personalizace čipových karet (tj. nahrávání informací o jednotlivých držitelích) realizovat individuálně. Nabízené balíčky služeb zahrnují poradenství, vedení projektu, klíčový management „set-up“, instalaci hardwaru a softwaru, testování, zaškolení a následnou podporu. Tato řešení jsou nabízena především těm bankám, které v současné době migrují na Visa Smart Debit/Credit (čipovou technologii).

Datacard je první prodejce, který se přidal k programu Visa Smart Breakthrough Turnkey Personalization a nabízí členským bankám dvě personalizační řešení. První je určeno členským bankám, které již mají vybavení značky Datacard a chtějí rozšiřovat schopnosti čipových karet; druhé řešení slouží k vydávání karet v malém objemu a není nijak hardwarově ani prostorově náročné. Obě řešení jsou postavena na standardech GlobalPlatform a umožňují členským bankám upgrade stávajícího hardwaru i softwaru Datacard a personalizaci karet vyhovujících standardu EMV.

„Čipové karty začala v České republice jako první vydávat Komerční banka a další české banky se k ní přidají v blízké budoucnosti,“ dodává Miloslav Kozler, manažer asociace Visa International pro Českou a Slovenskou republiku. „Spolupráce mezi asociací Visa a společností Datacard urychlí a usnadní proces migrace na čip také u našich členských bank v České republice.“

Každé z těchto řešení má předem definovanou cenu podle balíčků služeb. Společnost Datacard rovněž nedávno zavedla alternativní systém placení „cost per card“, který umožňuje bankám přechod na čipovou technologii bez prvotních vysokých investic.

„Čipové karty vyžadují změny v personalizačním procesu, které zvyšují celkové náklady spojené s uvedením čipového programu,“ vysvětluje Denny Jensen, viceprezident pro přípravu a implementaci čipových karet u Visa International. „Společně s prodejci hledáme cesty, jak celý proces zefektivnit a umožnit členským bankám co nejrychlejší a nejjednodušší implementaci čipových programů, což znamená také snadnější migraci na čipovou technologii. Smyslem individuálního přístupu společnosti Datacard je poskytnout vydavatelům karet plnou podporu na každém kroku. Datacard je první organizací, která připravila řešení v podobě balíčků služeb a jsme velmi rádi, že je nabízí právě našim členským bankám. Očekáváme, že v budoucnu se k tomuto programu přidají i další prodejci.“

„Datacard neustále usiluje o to, aby poskytl vydavatelským bankám úsporné individuální řešení,“ říká Scott Henkel, viceprezident divize softwaru a řešení, Datacard. „Program Visa Smart Breakthrough Turnkey Personalization umožní bankám hladce přejít na EMV a zároveň vydávat čipové karty vlastnímu silami.“

---konec---

O asociaci Visa International
Visa je přední světový platební systém. Roční objem plateb kartami Visa dosahuje 2,4 bilionů dolarů. Karty Visa je možné použít v bezkonkurenční akceptační síti ve více než 150 zemích světa. Asociace Visa hraje zároveň rozhodující úlohu při zavádění nových platebních produktů a technologií, což přináší prospěch 21 000 spolupracujícím finančním institucím i držitelům karet s vlaječkou Visa. Visa je vedoucím hráčem v oblasti plateb na internetu a je iniciátorem vytvoření tzv. u-commerce – možnosti platit pomocí jakéhokoli osobního komunikačního zařízení, v kteroukoli hodinu a kdekoli na světě.

Internetová adresa asociace Visa: http://www.corporate.visa.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).