Hlavní navigace

Vienna Insurance Group na Ukrajině: Vzorový příklad strategie růstu

V roce 2007 dokázala Vienna Insurance Group výrazně posilnit svou přítomnost na ukrajinském pojišťovacím trhu. Vienna Insurance Group je na vynikajícím druhém místě v oblasti povinného ručení (s tržím podílem víc než 10 procent) a celkově získala v oblasti pojištění motorových vozidel třetí místo na trhu (tržní podíl kolem 7 procent). Celkově dosáhly ukrajinské pojišťovací společnosti Vienna Insurance Group šestého místa na trhu.

Sdílet

„Ukrajina může sloužit jako vzorový příklad toho, jak Vienna Insurance Group nepřetržitě vybudovala silné postavení na trzích SVE “, komentuje generální ředitel Dr. Günter Geyer rostoucí zastoupení Vienna Insurance Group v této zemi se zhruba 47 miliony obyvatel. „Vždy jsme věděli, kdy ve správném okamžiku vstoupit do hlavních oblastí činnosti a zajistit si tak náš podíl na trhu, a tedy využít takto přítomný potenciál.“

Vienna Insurance Group vstoupila na ukrajinský pojišťovací trh koncem roku 2004. Dnes je zde Vienna Insurance Group zastoupena dvěma pojišťovateli majetku Kniazha a Globus a životní pojišťovnou Jupiter, jejichž podíly vlastní. Vienna Insurance Group dále prostřednictvím většinového podílu v TBIH Financial Services Group N.V. (TBIH) patří nepřímé podíly CJSC Ukrainska Strakhova Grupa (USG) a VAB Insurance Group.

V oblasti životního pojištění představuje pojistná hustota∗ zatím pouze 1,90 USD, v oblasti neživotního pojištění je to 57,60 USD. V porovnání s tím je pojistná hustota v Rakousku v oblasti životního pojištění téměř 600krát vyšší (1.104,60 USD) a v oblasti neživotního pojištění odpovídá víc než dvacetinásobku (1.292,10 USD).

∗ Pojistná hustota je stejně jako propojištěnost ukazatelem míry rozvoje pojišťovacího sektoru. Pojistná hustota se udává jako poměr mezi přijatým pojistným a počtem obyvatel. Všechna čísla o pojistné hustotě pocházejí z roku 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).