Hlavní navigace

Víc než posilovny láká Čechy čerstvý vzduch - V průměru utratíme za sport měsíčně kolem 500 korun

[Tisková zpráva] Třetina Čechů nevyužívá placená sportoviště a nejraději bezplatně sportuje pod širým nebem. Vyplynulo to z ankety GE Money Bank na stránce „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook v době konání zimní olympiády.

Sdílet

Šest z deseti Čechů pak za sport měsíčně nejčastěji utratí částku do 500 korun. Pouhých 17 % z nás je ochotno na sport měsíčně vynaložit i 1500 korun a více. 80 % dotázaných přitom za tyto aktivity platí nejčastěji v hotovosti, ostatní metody platby jsou méně rozšířené. Fanoušci na sociální síti Facebook odpovídali ve dvou anketách s tématy „Kolik měsíčně utratíte za sport a náklady s ním spojené“ a „Jak platíte za své sportovní aktivity.“

„Mnoho firem poskytuje svým zaměstnancům poukazy do posilovny jako zaměstnanecký benefit, přesto je ale využívá jen 1 % Čechů. Nejčastěji za své sportovní aktivity platíme v hotovosti, ale je to dáno i tím, že za ně utratíme do měsíce průměrně jen několik stovek korun,“ řekla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank.

Třetina z nás neutrácí za sportovní aktivity žádné peníze. Raději se pohybujeme na veřejně přístupných místech, kde je sportovní vyžití umožněno. Do pěti set korun utratí měsíčně za sport podle ankety 1531 respondentů, což představuje 56 % z celkového počtu. Mezi 500 a tisíci korunami utratí z celkového počtu za sport 20 % dotazovaných a do 1500 korun už jen necelých 7 %.

Na otázku „Kolik měsíčně utratíte za sport a náklady s ním spojené“ odpovídalo celkem 2717 respondentů a otázku „Jak platíte svoje sportovní aktivity“ jich pak zodpovědělo celkem 1603. Ankety probíhaly na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook v období od 15. 2. do 28. 2. 2010. Olympijské fandící stránky na Facebooku si doposud našly více než 100 tisíc fanoušků.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).