Hlavní navigace

Válka v Iráku: ČP i nadále pojišťuje do celého světa

Sdílet

P r a h a (4. dubna 2003) V souvislosti s válkou v Iráku Česká pojišťovna nijak neomezila vydávání cestovního pojištění do arabských a muslimských zemí.

I nadále kryje všechna běžná rizika, nevztahuje se ale na pojistné události, které vzniknou v souvislosti s válkou. Dojde-li tedy ke zranění klientů ČP v oblasti válečných konfliktů, nikoliv však v přímé souvislosti s válkou, jsou jim jejich pojistné události plně hrazeny.

Zkušenosti má ČP rovněž s netradičním pojišťováním osob, pohybujících se přímo
ve válečných oblastech. V současné době jsou u ní například pojištěni váleční zpravodajové České televize, působící přímo v Bagdádu.

Ačkoliv jsou podobné smlouvy nestandardní a od běžné nabídky cestovního pojištění se liší, je o ně stále zájem. Jedna z prvních byla podepsána s ministerstvem obrany už začátkem devadesátých let, kdy poskytla ČP komplexní pojistnou ochranu tehdejší vojenské misi, kterou vyslala do oblasti Perského zálivu Československá armáda. Stejně tak ČP v minulosti pojišťovala také účastníky některých mírových misí.

Standardní cestovní pojištění ČP zahrnuje pojistnou ochranu v širokém spektru rizik. Jeho základem je pojištění léčebných výloh, ke kterému lze v jedné smlouvě sjednat také úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu občana a pojištění cestovních zavazadel. Součástí pojištění léčebných výloh je i nepřetržitá asistenční služba, kterou ČP pro své klienty zajišťuje prostřednictvím společnosti AXA Assistance. Úkolem asistenční služby je pomoci klientovi v nouzi kdekoliv na světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).