Hlavní navigace

Valentýnskou škodu oznámil řidič Allianz pojišťovně jako vandalismus

[Tisková zpráva] Jakých škod je víc – prvomájových nebo Valentýnských? Většina mladých má jasno, vede Valentýn, naopak generace jejich rodičů upřednostňuje starý zvyk polibku pod třešní na prvního máje. Podle Allianz pojišťovny byl v uplynulých třech letech Valentýn na počty škod a nehod mnohem klidnějším, než první květnový den.

Sdílet

V roce 2009 byl počet hlášených prvomájových událostí téměř dvojnásobný a loni byl rozdíl ještě větší – klienti hlásili ze 14. února pouze 236 pojistných událostí za zhruba 7 milionů korun, zatímco z 1. května to bylo dokonce 571 škod za 25 milionů korun.

„Částečně je květnový nárůst způsoben i tím, že zpravidla o prvním prodlouženém víkendu vyjíždějí do svých druhých domovů chataři a chalupáři a na místě odhalí škody, jaké tam napáchala zima nebo zloději,“ vysvětluje Pavel Novotný, vedoucí likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny. Pravdou je, že květnové újmy byly z kategorie těch běžných a nepřinášejí tolik úsměvných historek, jako ty Valentýnské. Tady je několik příběhů za všechny.

Netradiční Valentýnskou pojistnou událost vyřizovala Allianz pojišťovna vloni, kdy se majitel nového auta rozhodl 14. února v garáži políbit dívku, opřenou o kapotu vozu. Nakonec však nezůstalo pouze u polibku, a protože slečna měla boty na vyšším podpadku, kapota za chvíli doznala značných šrámů a prohlubní. Šofér a milovník v jedné osobě však měl štěstí, protože zatímco auto bylo jeho a měl jej havarijně pojištěné, dívka jeho nebyla – a mohl tedy uplatnit náhradu škody z vandalismu.

„Chtěl jsem své manželce dát podle Valentýnského zvyku dárek, který ji překvapí a rozesměje. Překvapení to bylo, ale vůbec jsme se nesmáli. Naplánoval jsem večeři, zamluvil stůl v naší oblíbené restauraci a do přihrádky palubní desky naší Fabie jsem uložil pečlivě zabalené náušnice,“ telefonoval loni hned 15. února 31letý klient z Prahy 9. „Měl jsem v plánu, že až nasedneme do auta, nenápadně o ni zavadím tak, aby se náhodou otevřela. Doma jsem se zdržel pět minut, než se manželka vypraví. V dobré náladě jsme vyšli před náš dům, ale auto bylo pryč. A s ním i dárek i pohodová nálada svátečního dne,“ pokračoval pražský klient. Naštěstí měl základní variantu havarijního pojištění, z kterého mu za téměř novou Fabii Allianz pojišťovna vyplatila 243 tisíc korun. Na tohoto Valentýna však nikdy nezapomene.

Stejně jako rodiče mladíka u Opavy, který si na Valentýna přivedl přítelkyni a k romantické atmosféře zapálil svíčku. Při milostných hrátkách však svícen převrhli z nočního stolku do peřin a během několika minut byl pokoj v plamenech. Byli rádi, že si zachránili holé životy, celková škoda na nemovitosti i zařízení rodinného domu překročila půl milionu a Allianz ji zaplatila z pojištění budovy a domácnosti.

O svůj dárek bez náhrady však na Valentýna přišla 27letá slečna z Ústí nad Labem, jejíž přítel uvázal překvapení – malý balíček se sporým spodním prádlem červenou stuhou k obojku svého pejska. Ten měl paní domu přivítat z práce, zatímco přítel chystal v kuchyni pohoštění. Jenže knírač neměl pro sexy prádélko pochopení a tak dlouho se snažil za použití drápků a zoubků zbavit nepohodlného dárku, až se mu to povedlo. Tentokrát však účtenka zůstala neproplacená – z odpovědnosti majitele psa by totiž úhrada byla možná pouze v případě, že by slečna byla cizí, nikoliv domácí.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).