Hlavní navigace

V Krnově si můžete nově vyřídit své sociální zabezpečení

Nemocenské pojištění, pojistné osob samostatně výdělečně činných, kontroly malých organizací a lékařská posudková služba. To jsou činnosti, které od 2. října 2006 veřejnosti poskytuje územní pracoviště Okresní správy sociálního zabezpečení Bruntál nově otevřené v Krnově. A to na adrese Revoluční ulice č. 30, 794 01 Krnov.

Sdílet

Územní pracoviště OSSZ Bruntál v Krnově nabízí služby z oblasti sociálního zabezpečení v rámci ročního pilotu. OSSZ Bruntál a nadřízená Krajská správa sociálního zabezpečení pro Moravskoslezský kraj pilot ke 30. červnu 2007 a k 31. prosinci 2007 vyhodnotí. Na základě hodnocení pak rozhodnou, zda územní pracoviště v Krnově zůstane či nikoliv a o jeho případné podobě. Roli bude hrát vytíženost pracoviště a zejména ekonomické faktory – výše nákladů nezbytných na provoz.

Pracoviště v Krnově požadovali po České správě sociálního zabezpečení řadu let krnovští zastupitelé. Obraceli se na vedení ČSSZ s tím, že považují za nezbytné, aby krnovský mikroregion čítající 25 obcí a 41% všech obyvatel okresu Bruntál měl vlastní správu sociálního zabezpečení. Nové územní pracoviště OSSZ Bruntál v Krnově poskytuje služby z oblasti sociálního zabezpečení pro obyvatele Bohušova, Brantic, Býkova-Láryšova, Čakové, Dívčího Hradu, Heřmanovic, Hlinek, Holovic, Hošťálkova, Janova, Jindřichova, Krasova, Krnova, Lichnova, Liptaň, Města Albrechtic, Osoblah, Petrovic, Rusína, Slezských Pavlovic, Slezských Rudoltic, Třemešné, Úvalna, Vysoké a Zátora.

Prostory pro krnovské územní pracoviště v Revoluční ulici má OSSZ Bruntál v pronájmu. Budova se nachází se v centru města a je velmi dobře dopravně dostupná u velkého parkoviště vedle autobusového nádraží, navíc je u ní zastávka MHD. Objekt, v kterém od 1. února 2006 sídlí také Všeobecná zdravotní pojišťovna, prochází rekonstrukcí – letos se dokončí její poslední část, a to přízemí. Na dovybavení pracoviště poskytlo město Krnov OSSZ Bruntál finanční dar 100 000 korun.

Pro veřejnost je krnovské územní pracoviště stejně jako ostatních 92 pracovišť ČSSZ v celé ČR otevřeno každý pracovní den – v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 14.00 hodin a v pátek od 8.00 do 12.30 hodin. Telefonní spojení na nemocenské pojištění je 554 711 377, na OSVČ pak 554 711 379 a na lékařskou posudkovou službu 554 611 764.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).