Hlavní navigace

V červenci uložili čeští investoři do podílových fondů ČSOB 1,4 miliardy korun

Sdílet

1,4 miliardy korun
Celkový objem investic individuálních investorů do ČSOB fondů dosáhl v červenci sumy 1,4 miliardy Kč (pro srovnání: v červnu 1,15 miliardy Kč). „Čisté prodeje“ (tedy rozdíl mezi penězi do fondů vloženými a – formou zpětného odkupu – z fondů vybranými) dosáhly sumy 1,1 miliardy Kč.

V těchto číslech nejsou zahrnuty pohyby v dnes již otevřených takzvaných „kupónových (privatizačních) fondech“. Ty na trhu zaznamenávají obecně odliv peněz a zkreslují tak do značné míry statistiky pohyby vkladů umístěných v českých fondech.

Fondy určené institucionálním investorům navíc zaznamenaly v červenci zvýšení majetku ve správě o 2,2 miliardy korun.

Také v červnu byly u individuálních investorů nejoblíbenější fondy peněžního trhu a fondy dluhopisové, zejména KBC Multi Cash CSOB CZK, který se svojí velikostí přiblížil hranici čtyř miliard Kč.

Fondy KBC Multi Cash ČSOB CZK, KBC Renta Czechrenta a 1.IN – Dluhopisový fond se v poměřování historické výkonnosti fondů denominovaných v CZK nadále dlouhodobě umísťují na prvním až třetím místě.

Dalším silným motivem pro investice do ČSOB fondů je snížení vstupního poplatku při investicích do dluhopisových fondů ze 2% na 1% s platností od 1. srpna 2002. Atraktivita dluhopisových fondů přitom s poklesem úrokových sazeb roste.

Investice do podílových fondů jsou vhodnou alternativou spoření v době, kdy úrokové sazby na terminovaných účtech po zásahu ČNB poklesly. Střadatelé mohou investovat do ČSOB fondů již od min. částky 1.000,– Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).