Hlavní navigace

Úspěšný hudební projekt „Chvění – suita dialogů“ zazní na konci března v plzeňském Domě kultury INWEST

Komerční banka v roli generálního partnera představí plzeňskému publiku úspěšný autorský projekt Jiřího Pavlici „Chvění – suita dialogů“. V rámci koncertu, který se uskuteční 31. března od 19,00 hod. v Domě kultury INWEST v Plzni, se představí Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou, altajské trio Altai Kai (alikvotní zpěv), skupina Jumping drums a Filharmonie Brno.

Sdílet

Pod vedením světoznámého dirigenta Petra Altrichtera se v Plzni uskuteční jedinečný koncert, který spojuje několik hudebních žánrů – stěžejní je dialog symfonického tělesa Filharmonie Brno a jednoho z nejznámějších moravských lidových souborů Hradišťan.

Autorem projektu, který nese název „CHVĚNÍ – suita dialogů“, je umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica. Komerční banka se rozhodla podpořit tento neobyčejný umělecký projekt, jehož hlavní myšlenkou je hledání nových dialogů a souvislostí ve světě hudby a filozofie, jakožto generální partner.

Za tento projekt byl Jiří Pavlica nominován na cenu hudební akademie „Anděl“ – kategorie World music.

Kromě zmiňovaného Hradišťanu a Filharmonie Brno uslyší návštěvníci koncertu během večera také nezapomenutelné hudební trio Altai Kai z Republiky Altaj (součást Ruské federace), kapelu Jumping DRUMS, inspirovanou japonskými hudebníky, brazilskými sambovými soubory a originálními rytmy afrických domorodých kmenů, a v neposlední řadě dětské klavírní duo bratrů Rolanda a Geralda Würsching z Mnichova.

Komerční banka byla generálním partnerem tohoto jedinečného projektu již v letech 2006 a 2007, kdy mohli komponovaný program shlédnout diváci v Praze a v Brně. Zájem, který předčil veškerá očekávání, byl jedním z důvodů, proč se KB rozhodla zprostředkovat tento výjimečný zážitek i plzeňským příznivcům vážné a lidové hudby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).