Hlavní navigace

UniCredit Leasing zaznamenal v prvním pololetí výrazný nárůst leasingu nemovitostí

Výsledky UniCredit Leasing za první pololetí letošního roku ukazují na vzrůstající zájem klientů o leasing nemovitostí. V porovnání se stejným obdobím roku 2007 se objem nových obchodů v tomto segmentu zdvojnásobil na 647 milionů Kč. Celkově uzavřela společnost UniCredit Leasing za prvních šest měsíců nové obchody v objemu 7,2 miliardy Kč, což je prakticky stejný objem jako v minulém roce. Celkový součet zahrnuje leasing movitých věcí a nemovitostí*, spotřebitelské a podnikatelské úvěry.

Sdílet

„Z našeho pohledu je klíčové, že se nám v prvním pololetí letošního roku podařilo v meziročním srovnání o více než pět procent zvýšit financovanou hodnotu za všechny produkty a komodity, a tím také potvrdit výhodnost univerzálního konceptu firmy,“ uvedl Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing. „Aktuální výsledky rovněž naznačují, že financování nákupu movitých věcí prostřednictvím leasingu je zřejmě již za svým vrcholem a leasingové společnosti se stále více prosazují i v oblasti úvěrových produktů,“ doplňuje Jiří Matula.

Podle Jiřího Matuly se společnosti UniCredit Leasing podařilo meziročně výrazně navýšit objem poskytnutých úvěrů. V případě spotřebitelských úvěrů činil nárůst 54 % (270 milionů Kč). Ještě k dynamičtějšímu vzestupu došlo u úvěrů pro podnikatele, kterých za prvních šest měsíců poskytla společnost UniCredit Leasing za více než 674 milionů Kč, což je o 65 % více než v minulém roce.

* Výsledky za nemovitosti jsou vykazovány Českou leasingovou a finanční asociací jen na konci příslušného roku, ne na kvartální / pololetní bázi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).