Hlavní navigace

Triglav je lepší než loni, obchod roste navzdory krizi

V prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala Triglav pojišťovna a. s. nárůst v předepsaném pojistném o 16 % oproti stejnému období roku 2008. Obchodní výsledky společnosti tak plně korespondují s informacemi České asociace pojišťoven (ČAP), podle které se hospodářská krize na vývoji českého pojistného trhu výrazněji neprojevila. Největší zájem byl o majetkové pojištění a povinné ručení.

Sdílet

Největšího procentuálního nárůstu dosáhla Triglav pojišťovna v oblasti majetkového pojištění, u kterého letos eviduje produkci o 33 % vyšší než v prvním kvartále roku 2008. Nejvíce klientů přibylo především z řad drobných podnikatelů a menších firem. Výrazně vzrostl také prodej občanského majetkového pojištění přes webové stránky www.triglav.cz, kde je ve srovnání s posledním kvartálem roku 2008 nárůst téměř o 250 %.

Pro naši pojišťovnu je to určitý milník, kdy v meziročním srovnání produkce v prvním kvartále nedominuje v růstu předepsaného pojistného pouze povinné ručení. Přes výborné výsledky v pojištění majetku očekáváme další růst, především pak v obchodech na internetu. Ve druhém kvartále roku bychom do prodeje majetkového pojištění již rádi zapojili všechny naše distribuční kanály, uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, která se v souvislosti s informační kampaní ČAP rozhodla pro mimořádnou akci na uzavření majetkového pojištění. Každý náš zákazník, který do konce června uzavře pojistnou smlouvu, získává slevu 20 %. Chceme tím pomoci ještě zvýšit zájem o produkty majetkového pojištění, které by měly být z hlediska životních jistot na předním místě, a to i v době krize, doplnil.

Na růstu produkce Triglav pojišťovny se v prvních měsících letošního roku tradičně podílí také povinné ručení, u kterého vzrostla produkce oproti prvnímu kvartálu roku 2008 o více než 23 %. Zvýšený zájem o tento produkt podpořil unikátní bonus za bezeškodní průběh ve výši 60 %. Navíc jsme významně upravili asistenční službu, která v současnosti patří mezi nejlepší na trhu. Základní varianta je zahrnuta v ceně povinného ručení a havarijního pojištění, rozšířenou variantu si pak naši klienti mohou pořídit již za 260 Kč ročně, doplnil Roman Sznapka, produktový manažer Triglav pojišťovny.

V roce 2008 zaznamenala Triglav pojišťovna nárůst předepsaného pojistného oproti roku 2007 ve výši 27 %, a blíží se tak k hranici 1 miliardy korun v předepsaném pojistném. V loňském roce společnost zaregistrovala o 44,5 % nových pojistných smluv více než v roce 2007 a v segmentu pojištění odpovědnosti za provoz motorových vozidel se zařadila mezi tuzemské pojišťovny s největším nárůstem nových klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).