Hlavní navigace

Studenti mají šanci se opět prosadit na prestižní mezinárodní soutěži KPMG Case Competition

Studenti z českých vysokých škol mají opět možnost poměřit své znalosti s týmy mladých lidí z celého světa. Startuje prestižní soutěž KPMG Case Competition, v níž se v uplynulých dvou ročnících umístili naši vysokoškoláci na medailových pozicích. Obhájit první místo z předloňské soutěže bude mít český vítězný tým možnost při mezinárodním finále, které se uskuteční ve dnech 28. – 30. března 2007 v Jihoafrické republice.

Sdílet

Až do 31. ledna 2007 mají studenti vysokých škol v České republice možnost přihlásit se do soutěže v řešení případových studií, kterou zde již třetím rokem vyhlašuje společnost KPMG Česká republika. „Tato soutěž je určena pro vysokoškoláky, kteří mají zájem vyzkoušet a porovnat své prezentační a analytické schopnosti s nejlepšími studenty z celého světa,“ upřesňuje Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika.

KPMG Case Competition je založena na řešení různých případových studií. Studenti se seznámí s konkrétními podklady, ekonomickou, marketingovou a finanční situací reálné firmy a na tomto základě zpracují strategický plán jejího rozvoje.

Přihlašovat se mohou týmy čtyř studentů stejné vysoké školy z jakéhokoliv oboru. „Jedinou podmínkou je, že tito studenti musejí být v předposledním nebo posledním ročníku studia,“ doplňuje Pavel Závitkovský. Důležitým předpokladem je také silný zájem o ekonomiku a obchod. Stejně tak by uchazeči měli mít velmi dobré komunikační dovednosti, protože svá řešení budou muset obhájit před porotou.

Na vítězný tým čeká pozvánka na mezinárodní finále v Johannesburgu. „Vítězové letošního ročníku se mohou těšit nejen na velmi atraktivní prostředí Jihoafrické republiky, ale také na možnost porovnat své schopnosti s mezinárodní konkurencí,“ láká studenty Pavel Závitkovský.

Soutěž se skládá ze dvou kol – národního kola a mezinárodního finále. V národním kole změří síly šest týmů vybraných ze studentů vysokých škol v České republice. Vítězný tým pak získá právo zúčastnit se mezinárodního finále, do nějž postupují vítězové národních kol ze všech ostatních jedenácti zemí.

Porotu národních kol i mezinárodního finále tvoří profesionálové z členských společností KPMG. Hned při první účasti zástupců České republiky v KPMG Case Competition v roce 2005 se z vítězství v národním kole, do kterého se přihlásilo celkem 17 týmů, radoval tým studentů Vysoké školy ekonomické v Praze, který poté vyhrál i mezinárodní finále. Loňského finále se zúčastnily týmy z celkem jedenácti evropských zemí. Českou republiku tam zastupoval tým studentů z University of New York in Prague, který obsadil vynikající třetí místo.

Národní kola proběhnou nejprve formou předvýběru ve druhé polovině února 2007 a následně se šest vybraných týmů utká ve finále České republiky dne 1. března 2007. Zájemci se mohou dozvědět více na stránkách společnosti KPMG Česká republika http://www.kpmg.cz/…l/cz/careers /Studenti/Euro­pean_Case_Com­petition/index­.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).