Hlavní navigace

Stavba roku 2007 - další ocenění pro nové sídlo ČSOB

Nová budova ústředí finanční skupiny ČSOB v pražských Radlicích získala další prestižní ocenění: Stavba roku 2007. Titul byl udělen za vytvoření nevšední a netradiční administrativní budovy s výraznými ekologickými aspekty se zřetelem k požadované a dosažené přátelskosti pracovního prostředí. Titul Stavba roku 2007 je již třetím významným oceněním pro budovu nového sídla ústředí ČSOB.

Sdílet

O vítězi letošního jubilejního patnáctého titulu rozhodly podle vyjádření poroty tři aspekty: nová budova ústředí ČSOB je největší administrativní budovou v Praze a současně největší stavbou budovanou podle přísných ekologických standardů ČR a EU. Třetím aspektem byl významný přínos budovy české architektuře a životnímu prostředí. Podle Josefa Pleskota, předního českého architekta, který budovu projektoval, je ocenění důležitým signálem pro vývoj architektury kancelářských budov na území ČR. Vážím si toho, že porota ocenila právě tuto stavbu, která svojí energeticky nenáročnou koncepcí, použitím vesměs přírodních materiálů a citlivým zasazením do krajiny přispěla k rozvoji a obnově života centrální části Radlic,“ shrnuje Pleskot a dodává: „Lidé by se měli naučit, že i čistě účelové administrativní budovy mohou být architektonicky zajímavé a šetrné k životnímu prostředí.“

Titul Stavba roku od roku 1992 každoročně udělují ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Časopis Stavitel z vydavatelského domu Economia, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Nová budova ústředí ČSOB letos v dubnu získala i Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí za rok 2006, kterou pravidelně uděluje asociace firem prosazující myšlenku společenské odpovědnosti firem Business Leaders Forum. Kromě ní byla budova nominována americkým certifikačním systém LEED jako jedna z ekologicky nejšetrnějších bankovních domů v celé Evropě.

Projekt výstavby nového sídla finanční skupiny ČSOB se realizoval od února 2005 do dubna 2007. Budova byla oficiálně otevřena 16. dubna 2007. Od dubna do srpna letošního roku se do nového ústředí přestěhovalo z různých částí Prahy přes 2100 zaměstnanců za plného provozu banky. Stěhování představovalo přemístění více jak 2 500 počítačů, přes 2 000 telefonů a faxů, téměř 10 000 krabic s osobními věcmi zaměstnanců a stovky tun dokumentů a archivního materiálu. Jako poslední se do nového sídla ČSOB nastěhovalo na konci srpna ústředí Hypoteční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).