Hlavní navigace

Startuje aukce hokejových dresů, výtěžek pomůže nemocným dětem

[Tisková zpráva] Nadace České pojišťovny ve spolupráci s Asociací profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) spouští v pondělí 19. září 2011 aukci originálních hokejových dresů a dalších cenných předmětů s podpisy slavných českých hokejistů.

Sdílet

 Aukce potrvá do 21. října 2011 a uskuteční se prostřednictvím internetových stránek www.aukcedresu.cz. Celý výtěžek dražby pak bude věnován nadaci HAIMA CZ. Toto občanské sdružení, které v letošním roce slaví dvacetileté výročí svého vzniku, pomáhá onkologicky a hematologicky nemocným dětem a jejich rodičům překonávat náročné období léčby, zajišťovat rekonvalescenci i návrat do běžného života.

„Dražit budeme celkem 31 předmětů, převážně hokejových dresů. Získali jsme je nejen díky dlouhodobé spolupráci České pojišťovny s vrcholovým českým hokejem, ale i díky nezištnému úsilí řady dobrovolníků,“ říká Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace České pojišťovny. „Věřím, že výjimečná možnost získat unikátní hokejovou trofej, a zároveň tak přispět na dobrou věc, osloví řadu nejen sportovních fanoušků,“ dodává Richard Kapsa.

Do aukce se může zapojit úplně každý. Mezi draženými předměty jsou například repliky reprezentačních dresů ze zimních olympijských her v Turíně a Vancouveru, originální dres Jaromíra Jágra z loňského přátelského utkání české reprezentace s Běloruskem či dres Františka Kaberleho z extraligového utkání pod širým nebem s názvem Open Air Game 2011. Zájemci mohou získat také retro dresy některých českých klubů, ale i jiné předměty, jako například hokejku věnovanou klubem HC Plzeň 1929 nebo dárkovou sbírku puků ze sezony 2010/2011.

Výtěžek aukce bude věnován občanskému sdružení HAIMA CZ, které při Onkologické a hematologické klinice Fakultní nemocnice v Motole již 20 let aktivně pomáhá dětem postiženým onkologickým nebo hematologickým onemocněním. „Posláním HAIMY je především přispět k účinnému zlepšení situace nemocných dětí a jejich rodin. Toho se snažíme dosáhnout prostřednictvím zlepšování prostředí pro dětské pacienty a personál v léčebných zařízeních, pořizování diagnostických přístrojů, pomůcek a zařízení pro léčbu, podpory vzdělávání odborných pracovníků a rozvíjení vzájemné spolupráce rodičů dětí s poruchou krvetvorby, zdravotníků a široké veřejnosti,“ popisuje MUDr. Dita Tichá, předsedkyně výkonného výboru nadace.

Aukce dresů startuje 19. září a potrvá do 21. října 2011. Všechny potřebné informace naleznou zájemci na internetových stránkách www.aukcedresu.cz, samotná aukce se uskuteční v systému společnosti eCENTRE.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).