Hlavní navigace

Spořicí účet pro podnikatele a firmy s nejvyšším úročením na trhu

Spořicí účet pro podnikatele a firmy od GE Money Bank má nejvýhodnější úrokovou sazbu na českém trhu. Úroková míra spořicího účtu pro fyzické osoby – podnikatele pro zůstatky nad 40 tisíc činí 3,6 procenta ročně. Právnické osoby získávají při zůstatcích nad 40 tisíc sazbu 3,2 procenta ročně. V porovnání s nabídkou ostatních bank jsou tyto sazby na českém trhu nejvyšší. Spořicí účet je úročen pásmově. K 1. dubnu 2009 založila GE Money Bank již spořicí účty s celkovým zůstatkem téměř 4 mld. Kč. Účet je veden bezplatně.

Sdílet

Spořicí účet pro podnikatele a firmy byl uvedený na trh v listopadu 2008 a od té doby registrujeme téměř stejný zájem jak fyzických osob podnikajících, tak právnických osob, uvedl Vojtěch Záškodný, ředitel segmentu komerčního bankovnictví GE Money Bank a dodává: Účet jsme se snažili nastavit tak, aby měl nejvýhodnější úrokovou sazbu ve srovnání s ostatními podnikatelskými spořicími účty na trhu. Aktuální sazba pro fyzické osoby podnikající při zůstatcích od 40 tisíc do 100 milionů korun dosahuje 3,6 % ročně, pro právnické osoby máme připravenu sazbu 3,2 % pro zůstatky od 40 tisíc do 40 milionů korun.

Spořicí účet pro právnické osoby a fyzické osoby podnikatele nabízí GE Money Bank od listopadu minulého roku. Účet je úročen inkrementálním typem pásmového úročení. To znamená, že např. částka 105 mil. korun v případě spořicího účtu pro fyzické osoby podnikatele je úročena následujícím způsobem: 40 tisíc korun sazbou 0,1%; 99 960 000 korun sazbou 3,6 % a 5 mil. korun sazbou 1,6 %. Úrokové sazby jsou přehledně zveřejněny v úrokovém lístku banky.

Mimo výhodného spořicího účtu má GE Money Bank ve svém portfoliu širokou škálu depozitních produktů určených pro malé a střední podnikatele. Termínované vklady GE Money Bank nabízí podnikatelům výhodné zhodnocení peněžních prostředků v korunách, ale také v USD a EUR. Úroková míra na termínovaných vkladech dosahuje až 4 % ročně. Pokud ovšem podnikatelé u GE Money Bank udržují vyšší zůstatky, může být jejich individuální úročení ještě výhodnější.

Mezi podnikateli jsou také populární paušální účty typu Genius Busines Active. Nezávislý internetový server Bankovnipoplat­ky.com označil konto Genius Busines Active jako jeden z nejvýhodnějších podnikatelských účtů na trhu. Podnikatelům umožňuje v rámci výhodného měsíčního paušálu využívat celou řadu služeb bez omezení.

Od května loňského roku navíc GE Money Bank odměňuje majitele platebních karet vydaných k jakémukoli z účtů typu Genius Active nebo Genius Business Active tím, že jim vrací peníze. Za každý nákup u obchodníka nebo na Internetu uskutečněný platební kartou získají půl procenta z hodnoty transakce zpět na účet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).