Hlavní navigace

Společnost UNIPETROL uzavřela smlouvu o provozování společného podniku za účelem výstavby a provozování nové butadienové jednotky

Dnes odpoledne uzavřely společnosti UNIPETROL, KAUČUK (dceřiná firma UNIPETROLU, jejíž prodej se právě dokončuje) a FIRMA CHEMICZNA DWORY (nový nabyvatel Kaučuku) smlouvu o společném podniku za účelem výstavby a provozování nové butadienové jednotky v průmyslovém areálu v Kralupech nad Vltavou. Ve společném podniku realizovaném prostřednictvím společnosti Butadien Kralupy bude UNIPETROL vlastnit 51 % akcií a Kaučuk 49 % akcií.

Sdílet

Praha, 10. července 2007 – Na vytvoření společného podniku a spolupráci při výstavbě a provozování nové butadienové jednotky se společnosti dohodly již 30. ledna 2007. Ten den byla rovněž mezi UNIPETROLEM a polskou chemičkou Dwory podepsána smlouva o prodeji 100 % akcií Kaučuku vlastněných UNIPETROLEM za 195 mil. EUR (přibližně 5,6 mld. Kč). Kromě kupní ceny byly ve smlouvě dohodnuty další důležité podmínky a jednou z nich bylo právě vytvoření společného podniku.

Společnost Butadien Kralupy, provozovatel butadienové jednotky bude obchodním partnerem pro společnosti Chemopetrol a UNIPETROL RAFINÉRIE, které budou dodavatelem surovin (C4 frakce) pro výrobu i odběratelem produktů (rafinát 1) vyráběných v butadienové jednotce. Současně bude dodávat společnosti Kaučuk 1,3-butadien.

Zároveň dnes UNIPETROL a Kaučuk uzavřely smlouvu, ve které se společnost UNIPETROL zavázala zřídit ve prospěch společnosti Kaučuk předkupní právo k některým pozemkům, které vlastní v areálu společnosti Kaučuk v Kralupech nad Vltavou a které společnost Kaučuk využívá při své podnikatelské činnosti.

Vytvoření společného podniku a zřízení předkupního práva představují jedny z podmínek transakce převodu 100 % akcií společnosti Kaučuk na společnost Dwory. Vypořádání prodeje 100% akcií Kaučuku společnosti Dwory, stejně jako vypořádání prodeje 51% akcií společnosti Butadien Kralupy UNIPETROLU, je i nadále podmíněno splněním podmínek dohodnutých mezi smluvními stranami v příslušné smlouvě o koupi akcií. Splnění podmínek transakce a její úspěšné dokončení se předpokládá, jak už bylo dříve sděleno, ve třetím čtvrtletí roku 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).