Hlavní navigace

Společnost GE Capital Multiservis uzavřela v roce 2001 čtyři sta tisíc nových smluv

Sdílet

Praha
12. března 2002

Společnost GE Capital Multiservis uzavřela v roce 2001 v České republice a na Slovensku téměř 400 tisíc nových smluv. V porovnání s předešlými roky se jedná o rapidní nárůst počtu nových klientů GE Capital Multiservis – největší společnosti na trhu splátkového prodeje v České republice a na Slovensku. Stejným způsobem výrazně vzrostl v roce 2001 také objem uzavřených obchodů.

„S výsledky za rok 2001 jsme velmi spokojeni. Podařilo se nám upevnit pozici na obou trzích. V České republice i na Slovensku patří produkty GE Capital Multiservis k nejžádanějším na trhu,“ uvedl ředitel a předseda představenstva GE Capital Multiservis Jiří Pathy.

V České republice uzavřela společnost GE Capital Multiservis v loňském roce 108 tisíc nových smluv u O.K. karet a 220 tisíc u Multiservis úvěrů. Na Slovensku využilo předností O.K. karet 22 tisíc nových klientů a Multiservis úvěru potom 48 tisíc nových klientů. „V České republice rostl zájem především o O.K. kartu. Na Slovensku se podařilo upevnit pozici spotřebitelského úvěru a zároveň jsme úspěšně budovali trh, na kterém působila O.K. karta,“ hodnotí obchodní výsledky v obou zemích Jiří Pathy.

Celková hodnota nákupů, která byla v roce 2001 financována prostřednictvím O.K. karty a Multiservis úvěru, byla téměř 5 miliard korun v České republice a 800 miliónů korun na Slovensku. „Financována částka poskytnutá v České republice prostřednictvím O.K. karty byla necelé tři miliardy korun, na Slovensku 350 miliónů, u Multiservis úvěru činila zhruba 2 miliardy korun v České republice a 450 miliónů na Slovensku,“ doplnil Jiří Pathy.

Největšími obchodními partnery společnosti GE Capital Multiservis byly v roce 2001 společnosti OKAY, Tesco, Hypernova, SPAR a Baumax. „V letošním roce očekáváme, že se především na Slovensku podaří budovat portfolio nových obchodních partnerů. Předpokládáme, že se do skupiny největších partnerů připojí obchodní řetězce Metro a Hypernova,“ doplnil Jiří Pathy.

* * *

General Electric, která vlastní GE Capital Multiservis, je z hlediska tržní kapitalizace největší společnost na světě. V roce 2001 činil čistý zisk General Electric 13,684 miliardy dolarů. V roce 2000 to bylo 12,735 miliardy dolarů.

GE Capital je globální společnost, která poskytuje diverzifikované finanční služby. GE Capital má aktiva v objemu vyšším než 370 mld. USD. Je tvořena 25 firmami – včetně GE Capital Services -, které klientům ve 47 zemích světa poskytují služby například v oblasti pojišťovnictví, leasingu, finančních služeb pro spotřebitele, financování firem, financování zvláštních projektů. GE Capital se může pochlubit nejvyšším možným ratingovým ohodnocením AAA uděleným renomovanými ratingovými agenturami. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Capital: GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing. Na Slovensku potom GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).