Hlavní navigace

Speciální pojištění fotbalistů přinese peníze do regionálního fotbalu

[Tisková zpráva] Pojišťovna Generali a poradenská společnost Fincentrum spolu s ČMFS dnes představily unikátní projekt TREFA na podporu výkonnostního fotbalu v ČR. Neprofesionální hráči získají kvalitní pojistnou ochranu za nízkou měsíční částku a jejich kluby navíc tolik potřebné finance pro další rozvoj a výchovu nových talentů.

Sdílet

TREFA nabízí tři varianty měsíčního pojistného – 395 Kč, 500 Kč a 1000 Kč. Prostřednictvím finančních zprostředkovatelů Fincentra si Trefu mohou sjednat všichni dospělí fotbalisté (15–64 let), kteří nehrají mezinárodní soutěže a nepobírají za sportovní činnost finanční odměnu. Pojistit se mohou i děti ve věku do 14 let.

„Pojišťovna Generali vždy citlivě vnímá individuální potřeby svých klientů a snaží se upravit pojistnou ochranu přesně podle nich,“ říká Petr Kopecký, generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali. „Tento unikátní projekt přináší tisícům českých fotbalistů možnost mnohem lepšího krytí proti eventuálním rizikům. Jeho cílem je přispět na tolik potřebný rozvoj neprofesionálního fotbalu v ČR. Tedy tam, kde je peněz nejvíce potřeba, ale kam většina tradičních sportovních sponzorů nemá zájem investovat,“ dodává Petr Kopecký.

Kromě kvalitní ochrany pro případ úrazů spočívá unikátnost projektu TREFA ve skutečnosti, že sjednáním pojištění získá klub hráče finanční odměnu, kterou může použít například na nákup nového fotbalového vybavení. Tuto možnost nenabízí žádné jiné pojištění. Pokud si hráč vybere například variantu 500 Kč, dostane jeho klub až 3000 Kč*.

„TREFA je největším projektem na podporu výkonnostního fotbalu v ČR a může během několika let do klubů přinést až čtvrt miliardy korun,“ říká Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum a předseda představenstva AFIZ (Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů ČR). Společnost Fincentrum zajišťuje distribuci pojištění TREFA pomocí svých finančních zprostředkovatelů.

„Kluby mají jedinečnou šanci získat prostředky na financování svého chodu. Projekt TREFA je důležitým krokem pro nové nastartování výchovy talentů v ČR, protože i těm nejmenším klubům může přinést významné prostředky k jejich rozvoji. Právě v klubech jako Vigantice, Smetanova Lhota nebo Verneřice vyrostly velké hvězdy našeho fotbalu“, říká Ivan Hašek, předseda ČMFS.

Odměna pro klub za každou pojistnou smlouvu

TREFA 395 Kč    2 050 Kč

TREFA 500 Kč    3 000 Kč

TREFA 1000 Kč    5 000 Kč

*     Možná celková odměna je rozdělena do tří let. Ihned po podpisu smlouvy dostane klub 1500 Kč, každý další rok pak 500 Kč. Celkem tedy po třech letech klub obdrží 3000 Kč.

    Možná celková odměna za období 3 let.

TREFA má vlastní internetové stránky www.fotbalova­trefa.cz, kde je možné nalézt všechny informace, zahrát si interaktivní hru nebo vyhledat nejbližšího finančního poradce.

TREFA nabízí:

•    Nízké měsíční pojistné (od 395 Kč)

•    Vysoké pojistné částky (až 4 750 000 Kč u dospělých, až 10 milionů u dětí)

•    Extra pojistnou částku pro případ autonehody (navíc 250 000 Kč)

•    Kvalitní ochranu 24 hodin denně po celém světě*

•    Pojištění nejen fotbalových úrazů

 Příklad č. 1: Lukáš, měsíční pojistné 500 Kč

Úraz – zlomenina kotníku s trvalými následky ve formě úplné ztuhlosti kotníku

Lukáš (9 let) hrál víkendový turnaj. Při souboji v rohu hřiště mu protihráč zlomil kotník a Lukáš musel zůstat 7 dnů v nemocnici. Vzhledem ke komplikované léčbě musel být hospitalizován znovu a v důsledku reoperace strávil dalších 5 dnů v nemocnici. Celková doba léčení se protáhla na 98 dnů. A kolik by mohlo být malému pacientovi, resp. rodičům vyplaceno?

 Za pobyt v nemocnici: 8 400 Kč

Za denní odškodné po dobu léčení: 19 600 Kč

Za trvalé následky: 20 % z 2 000 000, tzn. 400 000 Kč

Celkem by mohlo být za tento úraz vyplaceno: 428 000 Kč

Příklad č. 2: Jirka, měsíční pojistné 500 Kč

Úraz – zlomeniny několika obratlů s trvalými následky ochrnutí dolní poloviny těla

Jirka se vracel autem z fotbalového tréninku a při řízení upadl do mikrospánku. Následkem autonehody ochrnul na dolní polovinu těla a jeho stav je nezvratný. Kolik by mohlo být Jirkovi vyplaceno?

 Za pobyt v nemocnici (90 dnů): 63 000 Kč

Za trvalé následky (100 % invalidita): 4 750 000 Kč

Celkem by mohlo být za tento úraz vyplaceno: 4 813 000 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).