Hlavní navigace

SkyEurope dnes začíná s pravidelnými lety z Prahy, nabízí 7 skvělých destinací

Praha, 10. dubna 2006; SkyEurope Airlines, vedoucí nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnešním dnem zahájila provoz přímých letů ze své nové základny v Praze do 7 evropských destinací – Amsterdamu, Paříže, Nice, Milána, Říma, Neapole a Barcelony.

Sdílet

Praha je po Bratislavě, Budapešti, Krakově a Varšavě již pátou základnou SkyEurope ve střední Evropě. SkyEurope má však silnou pozici ve všech sedmi destinacích, do kterých z Prahy létá. Tyto jsou totiž již operovány z většiny ostatních bází SkyEurope.

Společnost SkyEurope začala létat do Amsterdamu v roce 2004 a spojila tak nizozemskou metropoli s Bratislavou. Dnes SkyEurope přímo propojuje Amsterdam s pěti středoevropskými městy. Jako uznání za své významné zastoupení a rozvoj v Amsterdamu bylo společnosti SkyEurope nedávno uděleno známé ocenění Passenger Airline Award od Schiphol Airport. Toto ocenění potvrzuje nejrychlejší rozvoj nových spojů společnosti SkyEurope a nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb cestujícím.

Ve Francii je SkyEurope hlavním nízkonákladovým dopravcem s lety do střední Evropy. V Paříži SkyEurope operuje z letiště Orly, které je umístěno v samém centru města a z kterého nyní létá do 6 destinací, včetně Prahy. SkyEurope nabízí z Paříže 46 letů týdně a to do Bratislavy, Budapešti, Krakova, Varšavy, Insbrucku a nyní i do Prahy. Tato spojení jsou ideální jak pro lidi cestující na služební cesty, tak pro turisty. Loni SkyEurope vstoupila na trh jižní Francie a propojila Nice s Bratislavou a Budapeští. SkyEurope ode dneška také nabízí první přímé spojení Azurového pobřeží s Prahou.

Již od roku 2002 SkyEurope provozuje lety z Itálie, nyní létá celkem z a do šesti italských měst. Nejvýznamnější provoz je v Římě na letišti Fiumicino a v Milánu na letišti Bergamo. Tato dvě místa propojuje SkyEurope také s Prahou. Společnost SkyEurope nedávno zahájila lety do jižní Itálie a vedle přímých linek z Budapešti, Krakova a Bratislavy/Vídně poskytuje nově i první přímé letecké spojení Neapole s Prahou.

SkyEurope dosáhla významného zastoupení i v Barceloně, když v roce 2004 zahájila přímé lety z katalánského hlavního města. Díky rozšíření své nabídky spojů z Barcelony o Prahu bude SkyEurope v této letní sezóně létat z Barcelony do celkem 6 destinací.

„Otevřením nové základny v Praze jsme přinesli obyvatelům České republiky nejen mnoho nových leteckých spojení za nízkou cenu, ale také jsme výrazně rozšířili nabídku pro naše západoevropské zákazníky o přímá spojení do všech klíčových středoevropských destinací. Přidáním „stověžaté Prahy“ poskytujeme střední Evropě kompletní cestovní řešení,“ řekl Christian Mandl, generální ředitel SkyEurope Airlines.

Nové linky z Prahy budou obsluhovat zcela nové Boeingy 737–700 NG, které nabízí vysoký komfort se 149 elegantními koženými sedadly.

SkyEurope nedávno představila transparentní cenový model. Zrušila palivový příplatek a osvobodila tak zákazníky od ostatních dodatečných poplatků, jako jsou rezervační a bezpečnostní příplatky, které často účtují jiné společnosti. Kromě základní ceny letenky zákazníci platí již jen oficiální letištní poplatky.

Všechny lety SkyEurope začínají od 290 Kč za jednosměrnou letenku, bez oficiálních letištních poplatků. Letenky lze rezervovat on-line na adrese www.skyeurope.com, prostřednictvím rezervačního centra na čísle 900 14 15 16 (14 Kč/min) nebo prostřednictvím vybraných cestovních kanceláří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).