Hlavní navigace

SkyEurope mají v Praze již 5 letadel a jsou druhou nejsilnější leteckou společností v Česku

SkyEurope Airlines výrazně posílily svoji pražskou flotilu. Na letech z Prahy začalo operovat zcela nové letadlo Boeing 737-700 NG. Jedná se již o páté letadlo v Praze a SkyEurope tak díky své expanzivní strategii na pražském letišti letos přepraví celkově o 600 tisíc pasažérů více než v roce 2007. Praha je nejúspěšnější bází slovenské letecké společnosti, z Ruzyně v současnosti SkyEurope Airlines létají do 26 destinací a za prvních 5 měsíců roku 2008 bylo přepraveno již 420 tisíc pasažérů.

Sdílet

Páté pražské letadlo s registrací OM-NGQ bylo z továrny Boeing v Seattlu dovezeno v polovině dubna 2008 a celkově se jedná o 15 letadlo typu Boeing 737–700 NG ve flotile SkyEurope. Průměrné stáří letadel SkyEurope je aktuálně 1,2 roku, a flotila slovenské společnosti tak patří k nejmladším na světě. Nové letadlo má kapacitu 149 míst s jednou uličkou a nadstandardním vybavením například v podobě kožených sedadel.

„Díky přidání pátého letadla do Prahy a velkému počtu destinací, které v letním letovém řádu nabízíme, bychom se měli již začátkem druhého pololetí tohoto roku stát druhou nejsilnější leteckou společností na pražském letišti. Praha má pro nás velký strategický význam a nárůst počtu cestujících nám pomáhá naplňovat plán restruktrualizace,“ říká Jason Bitter, CEO SkyEurope Airlines.

SkyEurope Airlines mají flotilu pouze jednoho typu letadel Boeing 737–700NG, což přispívá k výraznému snížení nákladové základny. I přes rostoucí cenu ropy se SkyEurope podařilo za posledních 6 měsíců snížit náklady o 22,1 % na jedno sedadlo (bez zahrnutí zvýšených cen paliv).

„Náklady leteckých společností rostou kvůli zvyšující se ceně ropy a jedinou možností, jak dále rozvíjet naše podnikání, je snižování nákladové základny. V meziročním srovnání pololetních výsledků jsme dosáhli 17,7% úspory nákladů na jedno sedadlo, a to i přes započítání zvýšených cen paliv, které v meziročním srovnání stouply o 42 %. Taky jsme meziročně zvýšili celkový počet přepravených cestujících o 32,1 %“, dodává Bitter.

Letní letový řád SkyEurope Airlines zahrnuje nové populární španělské, italské, řecké a chorvatské prázdninové destinace, a stejně tak i navýšení kapacity do celoročně populárních destinací jako Londýn, Paříž, Milán, Kodaň, Benátky, Larnaka, Nice či Lisabon. V létě jedno letadlo SkyEurope z Prahy přepraví približně 800 cestujících denně do 26 destinací.

V letním letovém řádu patří mezi nejoblíbenější destinace Catanie, Dubrovník, Alicante a Paříž. Odhadovaný celkový počet cestujících za rok 2008 je 1,2 miliónu (v roce 2007 to bylo 607 tisíc, v roce 2006 jen 293 tisíc). SkyEurope také uvolnily do prodeje první část zimního letového řádu, který začne platit od 26. října 2008. Již nyní je však možné na zimní období zakoupit letenky a zcela novými destinacemi jsou Bari a Larnaka. V zimním letovém řádu budou SkyEurope například do Paříže létat 20× týdně, do Londýna 14× týdně a do Milána nebo Amsterodamu 13× týdně. Ceny jednosměrných letenek jsou od 899 Kč včetně letištních poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).