Hlavní navigace

Silný vítr způsobil ve čtvrtek rušení letů ČSA, dnes se již provoz stabilizuje

České aerolinie z důvodu nepříznivého počasí na letišti v Praze Ruzyni a dalších evropských letištích zrušily ve čtvrtek více jak dvacet letů. Jednalo se zejména o večerní, respektive noční spoje, které se měly vracet druhý den ráno do Prahy.

Sdílet

Cestující ze zrušených letů byli přesměrováni na pozdější odlety. V průběhu dnešního dne ČSA od rána nasazují na linky letadla s větší kapacitou, aby se cestující ze zrušených letů dostali co nejdříve do své cílové destinace.

Situaci ČSA vyřešily díky vysokému nasazení zaměstnanců především z odbavení letadel a cestujících. Vyžádala si jak flexibilní nasazování letadel a posádek, tak kvalitní sehranost všech složek ČSA. V důsledku výjimečné meteorologické situace zaznamenaly ČSA zvýšené provozní náklady, které pravděpodobně přesáhnou tři miliony korun.

Během dnešního rána Letiště Praha dočasně omezilo provoz v Terminálu Sever 2 a veškeré odlety a přílety soustředilo do Terminálu Sever 1. Odbavení zvýšeného počtu cestujících zatím zaměstnanci ČSA zvládají. Lety dnes ráno odlétaly ještě asi s 30 minutovým zpožděním, polední špičku se dařilo zvládat podle letového řádu.

I přesto, že platí meteorologická výstraha a silnější vítr panuje jak v západní tak východní Evropě, letový provoz nebyl od včerejšího večera přerušen.

Více informací o současném provozu ČSA mohou cestující získat na bezplatné telefonní lince Kontaktního centra ČSA 800 310 310. Pro volání ze zahraničí je k dispozici telefonní linka +420 239 007 007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).