Hlavní navigace

Silné mrazy způsobily škody za miliony

ČSOB Pojišťovna eviduje vlivem silných mrazů desítky škodních událostí. Nejčastěji se jedná o popraskaná vodovodní potrubí a poškozené radiátory v rodinných domcích. Výjimkou ale nejsou ani zničené solární panely.

Sdílet

Vlivem silných mrazů posledních dnů dochází ke zvýšenému hlášení škodních událostí v rodinných domcích a domácnostech. Škody se však nevyhýbají ani firmám. Nejčastějšími nehodami způsobenými mrazy jsou popraskaná vodovodní potrubí, poškozené radiátory a koupelnové baterie. Od začátku roku tak ČSOB Pojišťovna eviduje již desítky případů celková škoda přesahuje milion korun, upozorňuje Iva Knapová, ředitelka likvidací ČSOB Pojišťovny.

Příklad 1:

V novostavbě rodinného domku došlo k výpadku elektřiny. Jejím následkem zamrzla voda a způsobila rozsáhlé škody: – popraskané regulační ventily
 – zničené vodovodní trubky
 – zničené koupelnové baterie
 – poškozené radiátory
 – zničené omítky a popraskaná podlaha
Výsledná škoda způsobená výpadkem proudu v kombinaci s mrazem činila 284 000,– Kč.

Příklad 2:

V létě letošního roku byly na rodinný domek nainstalovány nové panely pro výrobu solární energie. Vlivem mrazivého počasí však došlo k jejich poškození. Celkový odhad škody činí více než 60 000,– Kč.

Škody se však nevyhýbají ani firmám. V ČSOB Pojišťovně evidujeme případ, kdy vlivem dlouhodobého poklesu venkovních teplot došlo i přes zateplení haly k promrznutí konstrukce a roztrhání vodovodních rozvodů. V takovém případě je nutné počítat nejen s náklady na opravu ale i ušlým ziskem způsobeným přerušením výroby, upozorňuje Iva Knapová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).