Hlavní navigace

Semináře o investování do indických akcií

Začátkem června proběhne ve třech dnech a třech městech seminář o investicích do v současné době velmi populárních indických akcií. Ing. Jiří Musil, relationship manager BNP PAM, představí na semináři kromě fondu Parvest India také některé další fondy, např. Parvest BRIC Equities, který v současné době jako jediný v ČR umožňuje investovat souhrnně do čtyř nejrychleji se rozvíjejících ekonomik – Brazílie, Ruska, Indie a Číny.

Sdílet

Semináře se konají ve spolupráci se společností Brokerjet a to ve čtvrtek 1. 6. v Praze 4 (Budova České spořitelny a.s., Budějovická 1912), v pondělí 5. 6. v Ostravě (Hotel Imperial, Tyršova 6/1250) a v úterý 6. 6. v Brně (Spořitelní akademie SPAK, Tř. generála Píky 2005/7). Všechny přednášky začínají v 17:30 a vstup je zdarma.

Parvest India

Neustále rostoucí indická ekonomika (odhady za rok 2005 hovoří o nárůstu HDP o 7,1 % ), její demografická skladba (přes 60 % populace je mladších 30 let ), vysoká vzdělanost (ročně opouští vyské školy v Indii přes 2 miliony absolventů ) a v neposlední řadě schopnost komunikovat anglicky (angličtina je v Indii druhým úředním jazykem) dělají z Indie mimořádnou investiční příležitost. Indie je navíc vnímána jako světové outsourcingové centrum a vykazuje rostoucí domácí spotřebu (v roce 2005 65 % HDP !) a čím dál vyšší kupní sílu střední třídy.

Česká republika je po Lucembursku, Německu, Rakousku, Španělsku, Finsku, Francii, Řecku, Libanonu, Maltě, Norsku, Holandsku, Portugalsku, Švědsku a Švýcarsku patnáctou zemí, ve které BNP PAM fond Parvest India registruje.

Dalšími důvody jsou vysoký a udržitelný hospodářský růst, který v posledních letech ještě zrychluje – Indie je druhou nejrychleji rostoucí ekonomikou v Asii. Ekonomiku ženou kupředu outsourcingové služby, pozitivem je také prudký růst domácí poptávky, klesající úrokové sazby a přístupnější spotřebitelské úvěry. Rostoucí střední třída proto představuje stále vyšší kupní sílu. V Indii se nachází také nejziskovější podniky ze všech rozvíjejících se trhů (návratnost investic 22 %). O zvyšování hodnoty podniků svědčí prudký růst jejich tržní kapitalizace.

Při spravování fondu Parvest India se aktivně poradensky účastní Sundaram AM, jedna z nejúspěšnějších indických investičních společností, hospodařící s aktivy v hodnotě přes 650 milionů amerických dolarů a mající téměř desetiletou praxi s indickými cennými papíry.

Parvest BRIC Equities

Nový fond Parvest BRIC Equities investuje ve čtyřech nejrychleji se rozvíjejících ekonomikách světa. Brazílie coby zásobárny nerostných surovin, Ruska jako energetického giganta, Indie jako outsourcingového centra a Číny, největšího producenta textilních výrobků a elektroniky na světě. Parvest BRIC Equities je v současnosti jediný fond svého druhu v ČR.

Podle střízlivých odhadů vývoje těchto dynamických ekonomik bude do 25 let ekonomika v zemích BRIC na úrovni více než 50 % ekonomiky zemí G6 a v horizontu 40 let dokonce G6 předčí! Důvodem tohoto nebývalého růstu jsou jednak velmi široká základna mladých vzdělaných a zručných zaměstnanců (jen v Indii opouští ročně vyské školy přes 2 miliony absolventů!) a rostoucí kupní síla střední vrstvy, která by v roce 2015 měla konkurovat kupní síle středních vrstev v západní Evropě, USA a Japonsku! Parvest BRIC Equities spravuje kromě hlavního manažera v každé ze čtyř zemí BRIC také zkušený lokální specialista. Parvest BRIC Equities tým čítá dále 30 místních analytiků, 2 kvantitativní analytiky pro územní alokaci a kontrolu rizika a 2 makroekonomy specializující se na rozvíjející se trhy. Kromě výhody místních zkušených členů týmu fond těží z faktu, že BNP Patribas Asset Management na rozvíjejících trzích spravuje majetek v ceně 16 miliard Euro!

V České republice je v současnosti Parvest BRIC Equities jedinou možností, jak do čtyř nejrychleji rostoucích ekonomik světa souhrnně investovat.

O BNP Paribas

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) je evropským lídrem v bankovních a finančních službách, s významnou a rostoucí přítomností ve Spojených státech a předními pozicemi v Asii. Skupina má jednu z největších mezinárodních bankovních sítí, operuje ve více než 85 zemích a zaměstnává přes 110 000 lidí, včetně přibližně 80 000 v Evropě. BNP Paribas zaujímá klíčové postavení ve třech svých hlavních předmětech podnikání: Korporátní a investiční bankovnictví, Správa aktiv & Služby a Maloobchodní bankovnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).