Hlavní navigace

Se sněhovými vločkami přistálo v Allianz pojišťovně také mnoho pojistných událostí

[Tisková zpráva] Ačkoliv začne zima podle kalendáře až za 14 dnů, likvidátoři Allianz pojišťovny už se zabývají zimními případy od konce listopadu.

Sdílet

Od té doby už Allianz eviduje pojistné událostí za několik desítek milionů korun, které bude vyplácet především motoristům. Z povinného ručení půjde o 24 milionů korun a stejnou částku, tedy 24 milionů korun, bude Allianz pojišťovna vyplácet také z havarijního pojištění. Začínají se objevovat i první škody z tíhy sněhu a pojistné události, jejichž příčinou byl mráz. V obou případech jde zatím o výplaty ve stovkách tisíc korun.

Bez ohledu na datum už začíná být aktuální také odpovědnostní pojištění obecních úřadů a magistrátů, ze kterého lze zaplatit škody na zdraví a majetku, jež vzniknou na neupravených chodnících. V této souvislosti Allianz pojišťovna připomíná, že pokud se chodec zraní na neupraveném chodníku, musí o tom informovat správce této komunikace (tedy obecní/městský úřad nebo magistrát) a ten pak případ oznámí pojišťovně jako svoji pojistnou událost. V zájmu klienta je nutné mít důkaz o tom, co, kdy a kde se stalo. Postačí svědecké výpovědi, lékařský záznam ze záchranky, případně zápis městské policie. Pojišťovna pak už zpravidla komunikuje přímo s poškozeným, ačkoliv nejde o jeho pojistnou událost, ale o pojistnou událost toho, kdo ji oznámil ze svého odpovědnostního pojištění.

Po oteplení začal v úterý ze střech padat sníh a led. Následky těchto škod rovněž kryje pojištění odpovědnosti majitelů domů. Jde o případy, kdy  sesouvající se sníh nebo rampouchy poškodí procházející lidi a vozidla zaparkovaná před budovami.

Přehled objemu vyplacených škod z povinného ručení (POV) a havarijního pojištění (HAV) kvůli sněhu u Allianz pojišťovny podle krajů ČR:

KRAJ

POV (Kč)

HAV (Kč)

Praha

5,0 mil.

6,4 mil.

Středočeský

4,6 mil.

4,3 mil.

Moravskoslezský

2,4 mil.

2,3 mil.

Královehradecký

0,8 mil.

2,1 mil.

Jihočeský

1,4 mil.

1,2 mil.

Ústecký

1,4 mil.

1,8 mil.

Jihomoravský

1,8 mil.

1,3 mil.

Liberecký

0,5 mil.

0,6 mil.

Olomoucký

1,4 mil.

0,7 mil.

Plzeňský

1,3 mil.

0,6 mil.

Pardubický

0,7 mil.

0,6 mil.

Vysočina

0,8 mil.

0,9 mil.

Zlínský

1,1 mil.

0,7 mil.

Karlovarský

0,8 mil.

0,5 mil.

CELKEM

24 mil.

24 mil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).