Hlavní navigace

RZB je podle GLOBAL FINANCE nejlepší bankou v regionu pro financování vývozu a dovozu

Prestižní časopis Global Finance vyhlásil finanční skupinu RZB, do které patří i Raiffeisenbank a.s. v České republice, nejlepší bankou pro financování dovozu a vývozu v regionu střední a východní Evropy. Skupina tak obhájila toto ocenění z loňského roku a dále rozšířila celou řadu podobných úspěchů z poslední doby.

Kromě titulu nejlepší banky na financování vývozu a dovozu ve střední a východní Evropě získala skupina stejný primát i pro Rakousko. Financování dovozu a vývozu je jedním z klíčových produktů RZB, komentoval úspěch předseda představenstva RZB Walter Rothensteiner. Připomněl, že RZB tuto cenu získala již podruhé v řadě.

Vítěze vybírala porota složená z redaktorů časopisu za příspěvků průmyslových analytiků, vrcholných zástupců firem a technologických expertů. Kritérii byly mj. objem obchodů, úroveň služeb pro klienty, globální pokrytí, cenová konkurenceschopnost či zavádění nových technologií. Časopis vybíral oceněné ve 43 zemích či regionech a výsledky budou uvedeny v únorovém vydání magazínu.

Časopis Global Finance má více než čtvrt milionu čtenářů ve 160 zemích světa zahrnujících vedoucí představitele firem a finanční úředníky odpovědné za investice a strategická obchodní rozhodnutí ve velkých celosvětových společnostech a finančních institucích. Global Finance se zaměřuje především na 8000 klíčových investorů, kteří kontrolují přes 80 procent všech aktiv spravovaných profesionálním managementem.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.