Hlavní navigace

RSA se stala 100% vlastníkem společnosti Intouch Insurance Group B.V.

RSA Insurance Group plc (RSA) dokončila akvizici zbývajících 50 % akcií společnosti Intouch Insurance Group B.V. doposud vlastněných skupinou Direct Insurance Financial Investments Ltd (DIFI). Transakce byla schválena regulačním orgánem v Polsku a získala rovněž nezbytný souhlas antimonopolních úřadů v Polsku a Rusku.

Sdílet

Převzetí úplné kontroly nad pojišťovnami v České republice, Polsku a Rusku bylo schváleno regulátory

Jak bylo dohodnuto ve smlouvě uzavřené v březnu 2009 (Sale and Purchase Agreement), RSA zaplatila za zbývajících 50 % akcií 70 milionů eur.

Intouch Insurance Group B.V. vlastní DIRECT Pojišťovnu, Link4 a Intouch, lídry na trhu přímého pojištění v České republice, Polsku a Rusku. Tyto společnosti byly od prosince roku 2007 řízeny prostřednictvím společného podniku vlastněného z 50 % DIFI a z 50 % RSA.

Akvizice je v souladu se strategií skupiny RSA pro Emerging Markets (rozvíjející se trhy) s cílem dále rozvíjet model přímého pojištění na trzích s významným potenciálem růstu. Doplňuje již existující aktivity v pobaltských zemích, kde je RSA (v Litvě a Lotyšsku) lídrem trhu, a rozšiřuje působnost skupiny v regionu střední a východní Evropy.

Velmi nás těší, že jsme byli schopni dokončit proces získání 100% podílu ve společnosti Intouch tak rychle. Úzce jsme spolupracovali s vedením jednotlivých pojišťoven a profitovali ze vzájemného sdílení zkušeností a odborných znalostí, říká Paul Whittaker, generální ředitel RSA pro oblast Emerging Markets.

Tyto společnosti mají silnou pozici a velký potenciál na významných trzích. Model přímého prodeje přináší zákazníkům novou a výhodnější alternativu pojištění, nižší ceny a vyšší úroveň služeb. Očekáváme, že se stanou významnými členy naší divize Emerging Markets, dodává Paul Whittaker.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).