Hlavní navigace

RM-SYSTÉM uvádí na trh investiční certifikáty!

Investoři na trhu RM-SYSTÉM mají nově možnost obchodovat s vybranými investičními certifikáty Volksbank. Certifikáty na RM SYTÉM představují pro drobné investory příležitost vyhnout se vstupním poplatkům do podílových fondů.

RM-SYSTÉM tím vychází vstříc požadavkům drobných investorů, kteří upřednostňují konzervativnější investice. Například indexové certifikáty jsou pro drobné investory alternativou k akciovým otevřeným podílovým fondům, ale s nesrovnatelně nižšími poplatky. Diskontované certifikáty umožní nakoupit „akcie“ se slevou a profitovat z mírně klesajícího a nebo stagnujícího vývoje cen akcií.

Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing společnosti RM-SYSTÉM k tomu uvádí: „Všech pět certifikátů jsme zařadili do elitního segmentu EasyClick, kde se obchoduje v násobcích lotů s poplatkem pouze 0,29% z objemu obchodu.“

Emitentem certifikátů je rakouská společnost Volksbank AG. Miroslav Kousalik říká: „Výhodou obchodování s certifikáty na RM-S je možnost drobných investorů zadávat vlastní nabídku / poptávku a nepřistupovat pouze na kotace market makera. Od tohoto systému si slibujeme užší spread a očekáváme vyšší zájem o obchodování než na jaký jsme v českých podmínkách zvyklí“.

Jan Kuthan ze společnosti BH-Securities, která bude market-makerem a zaručovat na trhu dostatečnou nabídku a poptávku dodává: „Certifikáty na trhu RM-SYSTÉM bude možné obchodovat i v nižších objemech, řádově 50 tis. Kč, od čehož si slibujeme větší zájem o tyto moderní investiční instrumenty.“

Podrobné informace naleznete na http://www.rmsystem.cz/…ifikaty1.asp