Hlavní navigace

RM-SYSTÉM pokračuje ve snižování poplatků

(Praha 31.10.2006) RM-SYSTÉM od 1.11.2006 ruší minimální poplatek za realizaci pokynu k nákupu nebo k prodeji akcií v segmentu EasyClick. Poplatky za obchodování s akciemi činí pouze 0,3 % z objemu uskutečněného obchodu a není stanoven minimální poplatek.

Obchodovaní s akciemi na trhu RM-SYSTÉM se stane výhodnější, neboť v období od 1.11.2006 do konce roku je zrušen minimální poplatek z objemu realizovaného obchodu. V novém roce bude poplatek, jehož výše dosud činila 250 Kč, nižší než-li 60 Kč.

„Od tohoto opatření očekáváme zúžení rozpětí nabídky a poptávky po akciích (tzv. Bid Offer Spread), a tím i dosažení výhodnějších kupních a prodejních cen akcií pro investory,“ uvádí Jiří Vodička ředitel pro strategii a marketing.

„Cílem zrušení minimálního poplatku za obchod je umožnit menším a středním investorům podat na trh poptávku ke koupi nebo nabídku k prodeji za pro ně výhodnější kupní nebo prodejní cenu, a to bez rizika úhrady minimálního poplatku v případě částečně realizovaného obchodu,“ dodal Vodička.