Hlavní navigace

Rekordní úvěrový obchod za rok 2004 je základem příznivých hospodářských výsledků ČMSS - ČMSS nebude uplatňovat poplatek za úrokové zvýhodnění

Českomoravská stavební spořitelna, a.s. (dále jen ČMSS) svými výsledky dlouhodobě prokazuje, že je v České republice nejvyužívanější bankou poskytující úvěry na bydlení. ČMSS předkládá svým klientům a zájemcům o financování bytových potřeb ty nejlepší možné podmínky, a bilance úvěrového obchodu za rok 2004 tak navazuje na předchozí léta dalším rekordním výsledkem.

Sdílet

Objem překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření, které poskytla ČMSS svým klientům v roce 2004, představuje v její historii dosud nejlepší dosažený výsledek. Klienti ČMSS v tomto roce čerpali úvěry v celkové výši více než 19 miliard korun.

V objemu poskytnutých úvěrů překračuje podle kvalifikovaných odhadů ve srovnání s ostatními stavebními spořitelnami tržní podíl ČMSS 50% hranici. Meziroční srovnání měřeno objemem poskytnutých úvěrových prostředků vykazuje nárůst o 8 %. Současně ČMSS úspěšně konkuruje bankám nabízejícím hypotéky. Je také největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v České republice. Úvěrový trh je přitom stále ještě v počáteční fázi a zájem lidí o financování bydlení nadále poroste. ČMSS má na to dostatek finančních zdrojů i zkušených odborníků.

ČMSS orientuje svou nabídku zásadním způsobem na výhodné úvěrové služby pro financování bytových potřeb. Od počátku činnosti do současnosti využili její klienti pro své záměry více než 440 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. A zvlášť v posledních dvou letech zájem o jejich využívání vzrostl. Tato skutečnost se samozřejmě odráží i v obchodních a finančních výsledcích ČMSS. Do příznivých hospodářských výsledků se pozitivně promítl zejména dynamický nárůst úvěrových obchodů a k dobré bilanci přispěla významně i systémová úspora nákladů.

ČMSS je klientsky orientovanou společností, která staví na vstřícné produktové nabídce a službách a na profesionálním servisu. Konkurenční prostředí na trhu je však stále náročnější. ČMSS v souladu s tím precizuje svou obchodní strategii a ze Sazebníku úhrad vypouští úhradu za správu úrokového zvýhodnění, což klientům potvrdí i výpis z účtu za rok 2004. Úprava Sazebníku úhrad proklientské zaměření ČMSS potvrzuje.

Mgr. Ing. Rostislav Trávníček
Marketingový ředitel ČMSS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).