Hlavní navigace

Raiffeisenbank A IFC rozšíří možnosti financování obchodu

Garance poskytované Raiffeisenbank ve spolupráci s International Finance Corporation podpoří financování obchodu. Raiffeisenbank bude spolupracovat s International Finance Corporation (IFC) na programu, který přispěje k rozšíření možností financování obchodu.

Sdílet

Tato spolupráce nám umožní rozšířit možnosti financování obchodu zejména pro malé a střední firmy, uvedl generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic s tím, že podobnou spolupráci navázaly s IFC i dceřiné banky Raiffeisen z Ruska a Bosny a Hercegoviny.

Program podporuje rozvoj obchodu tím, že zapojené banky poskytují na jednotlivé transakce buď částečné nebo úplné garance proti rizikům z nesplácených obchodních úvěrů. Zároveň umožňuje bankám navýšit jejich kapacity na podporu financování obchodu, a to především na rozvíjejících se trzích, kde může být poskytování úvěrů na tyto aktivity jen omezené.

Od roku 2005 byly v rámci programu poskytnuty záruky za více než tři miliardy dolarů. Letos v únoru se program stal součástí širší spolupráce Světové banky, EBRD a Evropské investiční banky, která má pomoci soukromníkům čelit současné ekonomické krizi tím, že bude podporovat půjčování malým a středním firmám. Již dříve se k programu připojily Raiffeisen banky z Běloruska, Kosova, Polska, Slovenska a Ukrajiny.

IFC je součástí Světové banky, usiluje o vytvoření podmínek udržitelného růstu v rozvojových zemích. Ve fiskálním roce 2009 organizace do rozvojových zemích 14,5 miliardy dolarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).