Hlavní navigace

Rating dvou pojistných společností Cardif ze skupiny BNP Paribas Assurance, jejíž součástí je i česká POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, zůstává na úrovni AA+

Společnosti Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers z francouzské pojišťovací skupiny BNP Paribas Assurance si udržely dlouhodobý úvěrový rating a rating finanční síly na úrovni AA+, který jim v loňském roce udělila prestižní ratingová agentura Standard & Poor's.

Sdílet

Rating dvou pojistných společností Cardif ze skupiny BNP Paribas Assurance, jejíž součástí je i česká POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, zůstává na úrovni AA+

Holdingová skupina BNP Paribas Assurance funguje jako divize mateřské BNP Paribas a právě zázemí a podpora mateřské společnosti je podle Standard & Poor's jedním z hlavních faktorů vysoké ratingové úrovně. Do této finanční skupiny v České republice patří POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA.

Společnosti Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers tím, že udržely svou vysokou úroveň ratingu, dokázaly, že patří mezi nejspolehlivější pojišťovací společnosti a zároveň tak podtrhují silnou pozici BNP Paribas Assurance v rámci francouzské banky BNP Paribas (AA+/Watch Neg/A-1+). Skupina BNP Paribas Assurance se v rámci bankovní skupiny BNP Paribas zaměřuje na pojistný trh a plně využívá distribuční síť mateřské společnost, která jí zároveň zajišťuje veškeré kapitálové potřeby. V roce 2008 zařídila tato síť 56 % z celkových příjmů skupiny. Divize Assurance, kam patří i česká POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, funguje uvnitř velké bankovní skupiny efektivně v klíčových oblastech jako je strategické plánování nebo investiční management.

Jedním z klíčových faktorů, které ratingová agentura Standard & Poor´s vzala při svém hodnocení v úvahu, je síla mateřské společnosti BNP Paribas a její rozvinutá distribuční síť. Společnost Cardif kromě toho spoléhá na vlastní silné vazby s dalšími distribučními kanály, zejména bankami, splátkovými a leasingovými společnostmi, řekl předseda představenstva a generální ředitel POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA Zdeněk Jaroš. Vzhledem k vývoji na finančním trhu BNP Paribas svou pozici ještě zesílila, což se odráží i na jejích jednotlivých složkách. Skupina BNP Paribas Assurance se může plně spolehnout na silné zázemí mateřské společnosti a je v současnosti jedním z nejspolehli­vějších pojišťovacích domů, o čemž svědčí i velká klientská základna a fakt, že působí ve více než 33 zemích světa, dodal Zdeněk Jaroš.

Všechny ratingy jsou k nalezení na veřejné webové stránce www.standardandpoors.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).