Hlavní navigace

První setkání česko-anglické komunity IBN – International Business Network

Praha, 12. března 2007 – Koncem února se v Praze uskutečnilo první setkání nově vznikající byznys komunity International Business Network. Autorem myšlenky a zakladatelem je Martin Howlings, který vede úspěšný web pro cizince žijící v České republice expats.cz.

Sdílet

„Mnoho z mých klientů, kteří využívají expats.cz, mě žádalo o radu jak zlepšit a rozvinout svůj byznys v České republice a naopak mnoho mých českých přátel z obchodních kruhů se mě ptalo na možnosti rozvinout podnikaní s cizinci žijícími u nás,“ říká Martin Howlings, tvůrce IBN a zakladatel expats.cz. „Přišlo mi naprosto logické propojit tyto dvě skupiny a právě o to se IBN pokouší,“ dodává Howlings.

IBN je mezinárodní fórum, které se pokouší zlepšit komunikaci a navázat nové kontakty mezi českými podnikatelskými subjekty a cizinci žijícími a podnikajícími v České republice. IBN chce pořádat pro své členy, většinou malé a střední podniky, pravidelné akce ve formě seminářů a workshopů. Tyto setkání budou zaměřena na manažerské vlastnosti, kulturní rozdíly a samozřejmě na oblasti, které označí členové IBN jako prioritní.

IBN je nové obchodní označení pro skupinu, kterou vytvořili členové expats.cz a jejich klienti již dříve. „Od prosince minulého roku, kdy jsem oznámil svůj úmysl založit IBN, jsem se setkával jen s pozitivními reakcemi, což mě utvrdilo, že jdu správným směrem,“ prozrazuje Martin Howlings. „Prvního setkání IBN v pražském hotelu Hilton se zúčastnilo přes 150 současných a potencionálních členů a mělo velký úspěch,“ uzavírá Howlings a dodává: „Lidé se mezi sebou navzájem seznamovali, vyměňovali si vizitky a ze všech byla cítit pozitivní energie.“

Aleš Ježek, majitel realitní společnosti Home Sweet Home, byl z průběhu prvního setkání IBN také nadšený. „První setkání splnilo naše představy na sto procent,“ říká Aleš Ježek. „V cizojazyčné komunitě, zejména pak anglicky mluvící se pohybujeme již přes 7 let a aktivitu IBN chápeme jako nutné vyústění potřeb podnikatelských subjektů sdružených okolo expats.cz,“ dodává Ježek a svoji účast v IBN vidí hlavně z prestižních důvodů. „Mezi klienty naší společnosti je polovina cizinců, ať již žijících v Praze nebo cizinců, kteří na nás dostali tip od svých pražských přátel,“ upřesňuje Ježek z Home Sweet Home.

Podle Aleše Ježka je v IBN pro české podniky obrovský potenciál. Mohou získat potřebné kontakty a zdokonalit svoji prezentaci a komunikační schopnosti navenek. Neméně důležitým aspektem je možnost podívat se na svůj byznys s odstupem a z jiného úhlu pohledu. „Samozřejmě hlavním důvodem, proč být členem IBN, je rozvíjení byznysu,“ uzavírá Aleše Ježek z Home Sweet Home.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).