Hlavní navigace

Profinancovaná částka společností GE Capital Multiservis vzrostla se začátkem školního roku o více než 31 %

GE Capital Multiservis zaznamenal v souvislosti se začátkem nového školního roku výrazný růst nákupů na splátky. Jen v období od 1. do 15. září profinancoval takřka 374 milionů Kč, což činí ve srovnání s průměrem za předešlých osm měsíců letošního roku nárůst více než 31 %.

Sdílet

Nejedná se přitom o jednorázový nárůst po skončení letních měsíců, kdy obecně spotřebitelé méně nakupují. Díky inovaci produktů a jejich zpřístupnění široké veřejnosti se dařilo společnosti GE Capital Multiservis zvyšovat objem profinancovaných prostředků i v červenci a srpnu letošního roku, kdy bylo Multiservis úvěrem a O.K. kartou profinancováno 674,7 a 668,5 milionů Kč. Oproti roku 2003 se tak podařilo v letních měsících profinancovat o 27,3 % více prostředků.

Nejúspěšnějším dnem z hlediska objemu profinancovaných prostředků se o letních prázdninách stal 2. srpen, kdy uskutečnili spotřebitelé s produkty GE Capital Multiservis 14 088 nákupů a půjčili si 37,2 milionu Kč.

Růst počtu nákupů na splátky i výše profinancované částky je v souladu s dosavadním trendem letošního roku, který je pro GE Capital Multiservis rekordní, uvedl Jiří Pathy, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Multiservis. Letošní rok ukazuje, že stále více zákazníků si zvyká nakupovat na splátky nejen v předvánoční sezóně, ale také v průběhu celého roku. Rozšiřuje se také škála produktů, které lze na splátky koupit. Kromě tradiční bílé či hnědé techniky vzrůstá zájem o nákup dovolených, zahradní techniky či nábytku a jiného zařízení domácnosti, dodal Jiří Pathy.

Mezi hlavní faktory úspěchu společnosti GE Capital Multiservis patří kontinuální sledování potřeb zákazníků a následná úprava parametrů produktů tak, aby byly pro spotřebitele jednoduché, dostupné a pohodlné. Mezi hlavní změny Multiservis úvěru v roce 2004 patří zrušení povinnosti doložit výši dosahovaného příjmu při žádosti o úvěr. Věříme, že zákazníci ocení snazší proces žádosti o úvěr a to, že je nyní Multiservis úvěr přístupný opravdu široké skupině spotřebitelů, řekl Jiří Pathy.

Prostřednictvím dvou hlavních produktů, Multiservis úvěru a O.K. karty, se společnost GE Capital Multiservis snaží poskytnout svým klientům co možná nejrychlejší, nejpohodlnější a nejjednodušší způsob nákupu zboží na splátky. U obou těchto produktů GE Capital Multiservis nevyžaduje ručitele. Zákazník tak nemusí žádat nikoho ze svých blízkých o jištění úvěru a je mu umožněno nakupovat ve více než 6000 obchodech po celé ČR. Snadno dostupná nákupní úvěrová O.K. karta je založena na principu revolvingového úvěru a má nejnižší úvěrovou sazbu, jaká je poskytována na českém trhu.

Eva Chaloupková
manažerka externí komunikace GE Capital Multiservis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).