Hlavní navigace

Příval prostředků do ČSOB zajištěných fondů může pokračovat také o prázdninách

I kdyby celé dva roky akciové trhy klesaly, podílníkům zajištěného fondu ČSOB Světový Click+ 1 to nemusí příliš vadit. Za polovinu doby trvání fondu již mají totiž zajištěný výnos 8 procent, což je dvojnásobek hodnoty zaručené na počátku úpisu. Stále přitom mohou věřit, že se kapitálové trhy budou vyvíjet pozitivně, jejich zajištěný fond si připíše další maxima a oni tak na konci splatnosti zhodnotí svoji investici o 28 procent. Výhody zajištěných fondů si uvědomuje stále více lidí a jen během června do těchto fondů v rámci ČSOB přibylo dalších 784 milionů korun.

Sdílet

Investování zajištěných fondů v ČSOB se nezastaví ani o prázdninách. K ČSOB Světovému Clicku+ 19, který se upisuje již od 1. června, nově přibyl ještě zajištěný fond ČSOB Světového růstu+ 4. Také u něj je zajištěna výplata vložené investice, jeho maximální výnos přitom není vůbec omezen. Simulace založená na předchozím reálném vývoji finančních trhů ukazuje, že by průměrné zhodnocení fondu dosáhlo za dobu splatnosti fondu téměř 35 procent, maximální by mohlo docílit až 95 procent. ČSOB Světový růst+ 4 je splatný za 4 roky a 1 měsíc, zvýhodněné upisovací období bylo prodloužené až do 16. září.

Úspěchy při zhodnocování dřívějších zajištěných fondů jsou lákadlem pro další investory. Tentokráte jsme připravili fond, který má široké pásmo možnosti zhodnocení a je vhodnější pro méně konzervativní klienty, uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Managementu. Pro ty opatrnější v nabídce banky zůstává ČSOB Světový Click+ 19. Podle Barty dokáží právě zajištěné fondy typu Click nejlépe omezit riziko kolísavého vývoje finančních trhů. To je také příklad ČSOB Světového Clicku+ 1, který již dokázal dvakrát zakliknout maximálních 7 % a ani případný pokles finančních trhů tak již nemůže jeho zhodnocení snížit pod 8 %, upozornil Barta.

ČSOB Světový Click+ 19 a ČSOB Světového růstu+ 4 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1630 miliard CZK.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).