Hlavní navigace

Prezidium ČBA diskutovalo účast bankovního sektoru na legislativních pracích

Jednání prezídia České bankovní asociace (ČBA) navštívil v pátek 22. června ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. S představiteli ČBA jednal o možnostech prohloubení účasti bankovního sektoru na legislativních pracích, týkajících se zásadních právních předpisů, jako je občanský zákoník, a speciálních právních norem.

Doba čtení: 1 minuta

„Česká bankovní asociace považuje standardní právní prostředí pro podnikání za klíčový stavební kámen tržního hospodářství a experti z bank a dalších finančních institucí mohou přispět k nutné a prospěšné konfrontaci záměrů legislativců s praktickou aplikací“, řekl prezident ČBA Jiří Kunert.

Ministr spravedlnosti zdůraznil nezbytnost monitorování a vyhodnocování nových právních norem a co nejrychlejší reakci na signály z praxe o potřebě doladění a změn jednotlivých zákonů a dalších předpisů.

Významná je možnost spolupráce v ekonomickém a finančním vzdělávání soudců a státních zástupců, v přípravě elektronizace justice a posuzování nových legislativních záměrů. „Ministerstvo spravedlnosti má v současné době rozpracováno více než padesát nezbytných novel právních norem a pro jejich kvalitní přípravu potřebuje jak vysoce kvalifikované odborníky uvnitř ministerstva, tak externí experty,“ zdůraznil ministr Jiří Pospíšil.

Během jednání se obě strany dohodly na konkrétních krocích, včetně přípravy pracovních seminářů, z nichž první bude věnován problematice insolvenčního rejstříku.

Prezidium kooptovalo Gernota Mittendorfera

Prezidium ČBA během zasedání rovněž kooptovalo za svého člena Gernota Mittendorfera, nového generálního ředitele a předsedu představenstva České spořitelny. Odstupujícímu členu prezidia Jacku Stackovi vyslovilo poděkování za jeho velmi prospěšnou práci a činnost ve prospěch České bankovní asociace a celého bankovního sektoru.