Hlavní navigace

Pražská burza na prestižním seznamu americké SEC

Tisková zpráva č. 13 z 31. května 2004

Sdílet

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (US SEC) udělila dne 28. května 2004 pražské burze statut „definované zahraniční burzy“ (designated offshore securities market). Burza cenných papírů Praha, a.s., tak byla na základě své žádosti v souladu se zákonem o cenných papírech USA (US Securities Act, část Regulation S) zařazena do seznamu neamerických burz, bezpečných pro americké investory. Rozhodnutí o zařazení do seznamu předcházelo podrobné doložení postupů týkajících se legislativy, regulace, kotace, obchodování a vypořádání na českém kapitálovém trhu, zejména ve vztahu k Burze cenných papírů Praha.

Zařazení pražské burzy do tohoto seznamu znamená, že obchody amerických investorů na pražské burze budou považovány za obchody uzavřené na uznaném regulovaném trhu mimo USA, což usnadní přístup amerických investorů na český kapitálový trh.

V současné době zahrnuje uvedený seznam mimo USA 29 burz z celého světa, ke kterým patří například burzy v Londýně, Frankfurtu, Paříži, Tokiu a Torontu. Z rozvíjejících se trhů je do seznamu kromě Prahy zařazena jen varšavská burza.

Ing. Vladimír Ezr
Burza cenných papírů Praha, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).