Hlavní navigace

Prázdniny tráví Češi doma, zájem o delší zájezdy do zahraničí klesá

[Tisková zpráva] Prázdninové měsíce červenec a srpen už pro Čechy nejsou obdobím „cestování za mořem“. ČSOB Pojišťovna srovnala statistiku letních prázdnin tři roky zpět a zjistila, že klesá nejen zájem o zahraniční destinace, ale snižuje se v průměru i počet dní, které české rodiny za hranicemi tráví. Když ale Češi vyjedou, více se pojišťují na odpovědnost za škodu.

Sdílet

„Počet cestovních pojistek do zahraničí na dobu trvající týden až čtrnáct dní, což představuje klasickou letní dovolenou, klesl za poslední dva roky v období červenec a srpen o 20%. Celkový zájem o cesty do zahraničí se za dva roky ve sledovaném období snížil o necelých 17 %,“ uvedl produktový ředitel neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Jaroslav Král.

Pokud jde o rizika, která si klienti při odjezdu do zahraničí pojišťují vedle standardního pojištění léčebných výloh, výrazně vzestupnou tendenci sledujeme u pojištění odpovědnosti za škodu – počet těchto uzavřených pojistek v rámci cestovního pojištění vzrostl za poslední tři roky v období červenec a srpen o 11 %. „Stále více lidí si pravděpodobně uvědomuje, že jde o jistotu, za kterou se vyplatí si připlatit. Navíc se jedná o částku řádově v desítkách korun,“ dodal Král.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).