Hlavní navigace

Právě upisované zajištěné fondy ČSOB přitahují investory i na konci roku

Zájem o zajištěné fondy ČSOB ani s blížícím se vánočním časem neklesá. Aktuálně nabízené fondy „ČSOB Světový Click+ 5“ a „ČSOB Světového růstu 1“, jejichž upisovací období potrvá ještě do 19. prosince, zatím společně mají „na kontě“ více než 300 milionů korun. Stále více lidí se přesvědčuje o tom, že i v ČR lze bezpečně zhodnotit peníze a využívá šancí na vyšší zúročení vkladů v bezpečném prostředí zajištěných fondů.

Sdílet

Investoři zatím více preferují konzervativnější ČSOB Světový Click+ 5, s dobou trvání 4 roky a 4 měsíce při minimálním zajištěném výnosu 8 procent. Maximální výnos ovšem může během tohoto období dosáhnout až 22,8 procenta. Za 5 týdnů zvýhodněného upisovacího období zatím tento fond shromáždil téměř 260 milionů korun. Fond ČSOB Světový Click+ 5 se zaměřuje na investice do vysoce bonitních dluhopisů a doplňkově také do termínovaných vkladů. Výnosy dluhopisů jsou směněny za záruku minimálního výnos a určitého zisku z nárůstu hodnoty světových akcií.

Pro poněkud odvážnější investory je určen fond ČSOB Světového růstu 1, jehož celkový výnos se bude odvíjet od vývoje kurzů na kapitálových trzích během pětiletého investičního období. Maximum fondu není vůbec omezeno. I tento zajištěný fond garantuje ke dni splatnosti nejméně stoprocentní návratnost vložené investice. Investoři zatím dávají přednost jistotě vyššího minimálního výnosu před možností neomezeného maxima, uvedl Jan BartaČSOB Asset Managementu. Ovšem díky současné nabídce dvou investičních strategií mohou pod zajištěním zhodnocovat své peníze i odvážnější zájemci, dodal Barta. Ještě do konce roku se investorům představí nový zajištěný fond ČSOB, který bude jako vůbec první veden v amerických dolarech.

Stejně jako v případě předchozích zajištěných fondů je samozřejmě možné z obou fondu kdykoliv vystoupit, příslib garance se ovšem vztahuje až na konec trvání fondů. Do ČSOB zajištěných fondů je možné stále vstupovat již s poměrně nízkou investiční částkou 10 tisíc korun.

Fondy ČSOB Světový Click+ 5 a ČSOB Světového růstu 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou KBC/ČSOB byly založen v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel povolení české Komise pro cenné papíry. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 100 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).